Tüm Peynir Severlere İyi Haber

0

Günlük olarak ne kadar peynir yiyorsunuz? Peyniri seviyor ve her gün yiyorsanız korkmayın. Sizin için iyi bir haberimiz var: Günlük olarak peynir yemek sağlığınız için iyi… Peki peynir sizi nelerden koruyor? Peynir Nasıl Uzun Süre Saklanır?

İki dilim
Çin’den Soochow Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma, günde 40 gram peynir yemenin bazı kalp hastalıkları riskini azaltmada yardımcı olabileceğini gösteriyor. Etkisi o kadar büyük ki şkalp hastalığı riskinizi yüzde 14 den daha fazla azaltıyor. Peynirin Küflenmesini Engellemenin Yolu

İnme
Araştırmacılar, hem Avrupa’dan hem de ABD’den 15 farklı çalışmayı karşılaştırdıktan sonra bu sonuca vardılar. Bunun için 200.000’den fazla insanın katıldığı çalışmaların katılımcılarının sağlık sonuçlarını karşılaştırdılar. Düzenli olarak peynir yiyenlerin felç olma riskinin daha küçük olduğu sonucuna vardılarr; risk yüzde 10’a kadar azaltılabilir. Araştırmacılar bunun sebebinin peynirdeki kalsiyumun vücudunuzda bulunan tüm yağları emmemesine neden olduğunu düşünüyor. Evde Labne Peynir Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.