Uçak Korkusunu Nasıl Yenebilirsiniz?

0

Uçak korkusunu nasıl yenebilirim ve bu korkuyu yenmek kalıcı bir çözüm müdür gibi pek çok soru ile karşılaşıyoruz. Günlük hayatımızda bu soru ile pek karşılaşmasak da, genellikle uçak ile ilgili hayali olan fakat korkusunun olduğunu düşünen herkes, uçak fobisi ile baş başa kalmaktadır. Genel olarak baktığımız zaman, uçak ile yolculuk yapmış lakin ciddi bir korku ile ya uyumuş, ya da baş dönmeleri gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmış insanlar, bu fobi ile ciddi anlamda uğraşmakta. Uçak fobisi ilgilenildiği zaman geçirilebilecek bir durum olarak tanımlanabilir. Tabii bunun için birkaç kilit nokta ve ayrıntı bulunuyor. Dikkat etmek, bu konuda en önemli unsur gibi görünse de, asıl olay, zihinde başlıyor diyebiliriz. Özellikle uçak ile seyahat konusunda her zaman bir hüsranla karşılaşıyor iseniz, kesinlikle denenmesi gereken çözümler var. Uçak korkusu ve çözümü için, yazımızı takip edin.

Endişenizi İyice Azaltın!

Endişenizi iyice azaltın ve size dair sunulan özel motivasyon kurallarını kullanın. Peki nedir bu motivasyon kuralı derseniz, “stresten ve hayatın arka plan kaygısından kurtulmak” diyebiliriz. Negatif adımlardan kurtulmak adına, uçakların mantığını, çalışma sistemini inceleyebilirsiniz. Öncelikli olarak uçuş seyahatinizi doğru seçmelisiniz. Bu süre zarfında size sunulan pek çok yardımcı hizmet, sizi daha da mutlu edecektir diyebiliriz. Uçak korkusu bazında adım adım gideceğiniz için, uçuş öncesi havalimanı gözlemi yapabilir, seçiminizin ne kadar doğru olduğunu yerinde de inceleyebilirsiniz. Koltuk seçimi konusunda da dikkatli olmalısınız.  Business yahut first class gibi koltuklarınız yok ise şayet, bacak aralığının darlığı sizi biraz olumsuz durumlara itebilir. Bu yüzden koltuk seçiminde ön sıraları yahut çıkış kapısı yanında oturmayı tercih edebilirsiniz.

Uçuş Öncesi Erken Uyanın!

Uçuş öncesi erken uyanın ve uykunuzu tam almamış olmaya dikkat edin. Uçuş esnasında rahat bir koltuk ayarı yapacağınız için, biraz kestirmeniz ve korkarak geçireceğinizi düşüneceğiniz zaman sürecini biraz daha kısaltabilirsiniz. Bu sadece bir alışma süreci olacağı için, fobiden bir anda kurtulmayı beklememelisiniz. Personelin güler yüzlü hizmetlerini izleyerek de uçak korkusu konusunda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Pilot ile sohbet edebilir, alışılmadık sesler için kulaklık ve benzeri müzik aletlerini kullanabilirsiniz. Materyalleri ve duyularınızı biraz olsun kapatarak, yavaş yavaş bu fobinizden kurtulmaya başlayabilirsiniz. Rahat bir yolculuk için paha biçilemez kalitenin uçak olması, sizi zamanla bu yolculuk için tüm fobinizi kaybetmeye itecektir. Deneyim ve biraz da bilgi ile rahatlıkla üzerinden gelebileceğiniz uçak yolculuğu için, pek çok alternatif yöntem sizlere sunulmaktadır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.