Uyku Apnesi İçin Ev İlaçları

0

Uyku apnesi çok yaygın bir uyku bozukluğudur ve tedavi edilmezse uzun vadede farklı sorunlara neden olabilir. Sorunu çözmek için bir uzmana başvurmadan önce, evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle tedavi olabilirsiniz.

Uyku apnesi ciddi bir hastalıktır, çünkü uyurken nefes alma birkaç saniye durur. Bu durum gece boyunca yüzlerce kez gerçekleşebilir. Nefes almanın durması 10 saniye veya bazen daha uzun sürebilir.

Uyku apnesini tehlikeli yapan şey, beynin ihtiyaç duyduğu oksijenden yoksun kalmasıdır. Eğer tedavi edilmezse, sadece beyninizde değil, aynı zamanda kalbinizde ve tansiyonunuzda da büyük etkileri olabilir.

Uyku apnesi nefes yollarındaki tıkanıklık veya daralma nedeniyle oluşur. Uyku apnesi sorunu yaşıyorsanız, bir uzmana görünmeden önce bazı etkili ev ilaçlarını deneyebilirsiniz.

Bal
Balın iltihap giderici özellikleri, solunum yollarını uyurken darbelere karşı korumaya yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey, 1 yemek kaşığı balı sıcak suya karıştırıp, yatağa gitmeden önce içmenizdir. Balı sevdiğiniz bir bitkisel çaya ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Papatya çayı
Her gece taze demlenmiş papatya çayı içmeniz, uyku apnesi için idealdir. Papatya çayı, solunum yollarınızı açık tutmaya yardımcı olan rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Dahası, geceleri uyumakta zorlanıyorsanız, uyumanıza da yardımcı olur.

Tarçınlı zencefil çayı
Eğer uyku apnesi varsa güvenebileceğiniz başka bir bitki çayı da anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için zencefil çayıdır. Zencefil çayının uyku apnesi kırıcı özelliklerini artırmak için, bir çay kaşığı tarçın tozunu bir fincan zencefil çayına ekleyerek tüketebilirsiniz.

Zerdeçal ve süt
Bir bardak ılık süt uykusuzluk için harika bir ilaçtır. Süte bir çay kaşığı zerdeçal tozu ilave ederek uyku apnesi için mükemmel bir çözüm oluşturursunuz.

Balon üfleme
Uyku uzmanlarına göre, doğal yolla uyku apnesi ile uğraşmak istiyorsanız, boğaz kaslarınızı güçlendirmeniz iyi bir fikirdir. Tek yapmanız gereken derin nefesler kullanarak bir balon şişirmek. Bu boğaz güçlendirici egzersiz haftanın her günü günde 5 defaya kadar yapılabilir.

Kilo verme
Fazla kilolu kişiler uyku apnesi riski taşırlar. Uyku apnesine kilonuz neden oluyorsa, fazla kiloları vermek sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını tercih edin ve düzenli olarak egzersiz yapın. Stres seviyenizi minimumda tutmak da iyi bir fikirdir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.