Uykusuzluk İçin En İyi Aromaterapi Mumlar

0

Uyku ile ilgili problem yaşıyorsanız, çareyi uyku haplarında aramadan önce, doğal yollara başvurabilirsiniz. Uykusuzluk için, aromaterapi mumlarının kullanımı en etkili olanlardan biridir.

Aromaterapi mumları sadece evinize renk katmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin harika kokmasını sağlar. Bu dekoratif ve güzel kokulu mumlar, vücudu ve zihni çeşitli şekillerde de etkileyebilir.

Bazı aromaterapi mumları, anksiyeteyi ve depresyonu atmak için harikadır. Bazıları yüksek stres seviyelerini düşürmede mükemmeldir. Ayrıca, uykusuzluğa karşı çok etkili olduğu kanıtlanmış olan aromaterapi mumları vardır.

Gül
Gül aromaterapi mumları, yeterli uykuyu almanıza yardımcı olabilir. Kokusu, ruh halinizi iyileştirerek uykuya dalmanızı sağlayabilir. Ayrıca, gül aromaterapi mumları, bir afrodizyak olarak libidoyu artırmada da etkili olabilir.

Lavanta
Bir bardak lavanta çayı tüketmek uykusuzluk için en popüler ev ilaçlarından biridir. Lavanta aromaterapi mumunu da yaktığınız an, sadece bedeni değil, aynı zamanda zihninizi de sakinleştirebilir.

Bu aromaterapi mumu, iyi bir gece uykusu çekememeniz endişeli düşüncelerden kaynaklanıyorsa özellikle tavsiye edilir. Lavanta aromaterapi mumları kaygı düşürücü özelliklere sahiptir.

Sarı papatya
Çok yoğun ve stresli bir gün geçirdiyseniz, iyi uyuyabilmek için sarı papatya aromaterapi mumuna güvenebilirsiniz, çünkü gerginliği ve stresi azaltmada çok iyidir.

Yasemin
Bazı insanlar huzursuz bacak sendromu nedeniyle uykusuzluk çeker. Eğer onlardan biri iseniz, o zaman sizin için en iyi aromaterapi mumu yasemindir. Çünkü yasemin kasları gevşetir.

Ancak, yasemin aromaterapi mumlarından faydalanmak için huzursuz bacak sendromuna sahip olmanıza gerek yoktur. Rahatlayarak uykuya dalmak istediğinizde yasemin aromaterapi mumunu kullanabilirsiniz.

Sedir
Sedir aromaterapi mumu yanar yanmaz, karakteristik aroması sinir sisteminizi sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu aromaterapi mumu, endişeli ve stresliyseniz, evinizde bulundurmak için mükemmeldir. Geceleri, uyumakta zorlanıyorsanız, ona güvenebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.