Uyurken Terlemeyi Nasıl Önleyebilirsiniz?

0

Birçok insan gece çok sıcak olmamasına rağmen yine de terleme ile mücadele eder. Gece terlemeleri için birçok olası sebep ve bunların da çözümleri var.

Gece terlemeleri ile mi mücadele ediyorsunuz? İşte terlemenin sebepleri ve çözüm önerileri…Aşırı terlemeye evdeki malzemelerle son verin

Çıplak uyuma
Bazı insanlar çıplak uyumaktan hoşlanırlar ya da belki de çıplak olduklarında daha az sıcak olacağını düşünürler. Aslında, tam tersi doğrudur. Pamuklu bir pijama giyerseniz, ter kumaş tarafından emilecek ve terleme sizi daha az rahatsız edecek, ayrıca yatak çarşaflarınız da ter içinde kalmayacaktır. Üstelik, pijama giydiğinizde yatak örtüsüne gerek kalmayacak ve daha daha az ısınarak daha az terleyeceksiniz. Sentetik kumaşlar daha fazla terleteceği için pamuklu veya keten pijamalar tercih etmeniz terleme sorununu çözmek için tavsiye edilir. Çıplak uyumanın 6 faydasını biliyor musunuz?

Egzersiz
Gece egzersiz yapmak da uyurken terleme nedenidir. Antrenman sırasında ter döktüğünüzde, vücudunuzun tekrar soğuması 2-4 saat sürebilir. Bu süre içinde uyumak istediğinizde terlemeye devam edersiniz. Egzersizlerinizi yatmadan en az dört saat önce bitirmeyi planlayın. Kötü vücut kokularını iyileştirmenin 6 yolu

Menopoz
Eğer kırklı yaşların sonunda veya ellili yaşlarda bir kadınsanız, menopozdan muzdarip olabilirsiniz. Bu sıcak basmalarına ve terlemeye neden olabilir. Sentetik olmayan pamuk veya keten gibi nefes alabilen kumaştan yapılmış yatak çarşafları kullanmayı deneyin. Sık sık değiştirin ve aynı kumaşlardan yapılmış pijama giyin. Beyaz kıyafetlerdeki sarı ter lekeleri nasıl çıkartılır?

Baharatlı yiyecekler
Baharatlı yiyecekler tüketmeniz de gece terlemenizin sebebi olabilir. Vücudunuzun baharatlı yiyecekleri sindirmek için biraz daha sıkı çalışması gerekiyor, bu da daha fazla terleme demektir. Eğer gece terleme sorunu yaşıyorsanız baharatlı yiyeceklerden uzak durmak iyi bir fikir olabilir. Sarı yastık lekeleri nasıl çıkar?


Share.

About Author

Comments are closed.