Vazelini Kesinlikle Kullanmamanız Gereken Alanlar

0

Vazelin çok yönlü bir kremdir. Ancak kesinlikle bir nemlendirici değildir. Vazelini bir çok alanda kullanabileceğiniz gibi kesinlikle kullanmamanız gereken alanlar da vardır. Bu alanlar genellikle insanlar tarafından bilinmez ve vazelin yanlış bir şekilde kullanılır. Bu yazıda size vazelin kullanmamanız gereken alarları yazdık.

Yanıklarda vazelin kullanmayın. Vazelin bir analjezik veya antiseptik olarak olarak kullanılır oysa bu doğru değildir. Vazelinin yanıklar üzerinde hiçbir tedavi edici özelliği yoktur. Vazelin nemi önleyeceği için taze yanıklar, kesikler, sıyrıklar için iyi bir seçim değildir. Vazelin ile yapabileceğiniz 45 mükemmel şey

Kişisel yağlayıcı olarak vazelin kullanmayın: Prezervatif kullanacaksanız önçcesinde vazelin kullanmayın. Çünkü vazelin lateksi eritir. Prezervatif için suda eriyen yağlar kullanın.

Ayrıca vazelini cinsel organınıza sürmeyin. Temizlenmesi çok zordur. Bunun yerine hindistan cevizi yağı gibi yağları kullanmanız daha doğru olacaktır.

Yeni dövmelerde vazelin kullanmayın: Genellikle dövme yaptırdıktan sonra önerilen bu alanlara vazelin sürülmesidir. Ancak bu kesinlikle doğru değildir. Vazelin yeni sürülen mürekkebin dağılmasına neden olur. Dövmeniz berbat olabilir. Ev yapımı vazelin tarifi

Sivilce ve aknelere kesinlikle vazelin sürmeyin: Vazelin cilt üzerindeki gözeneklerin kapanması neden olduğu için özellikle yağlı ciltlerin vazelin kullanmaması gerekir. Vazelin aslında cildi tamamen sarar ve bu esnada gözenekleri kapatır. Bunun için sivilce ve akne tedavisinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bir nemlendirici olarak vazelin kullanmayın. Eğer bir dermatolog tarafından bir nemlendirici kullanılması öneriliyorsa o zaman nemlendirici losyon kullanın vazelin değil. Vazelin kullanılması öneriliyorsa o zaman önce cildi iyice temizleyin ardından vazelin sürün. Cildiniz yumuşar ama kesinlikle nemlenmez.

Bir anti-mantar ilacı olarak vazelin kullanmayın: Vazelin nemi kilitleyeceği için mantarla müdacelede son derece etkisizdir. Bunun yerine hindistan cevizi yağı gibi gerçek anti-mantar özelliklere sahip bir yağ kullanın. Vazelin kullanmamanız için 4 neden


Share.

About Author

Comments are closed.