Vegan Beslenmeye Başlamayı Kolaylaştıracak 7 İpucu

0

Vegan beslenmeye karar vermek büyük bir adımdır. Beslenmenizi tamamen değiştirmeniz gerekir ki bu da oldukça zorlu bir süreçtir. Ancak, bazı ipuçlarıyla bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Veganlar, hayvansal gıdalar yerine bitkisel bazlı yiyecekler tüketenlerdir. Vegan beslenmeye karar veren pek çok kişi, hayvansal gıda tüketemedikleri için kısa süre bu kararlarından vazgeçer. Ancak bu diyetin genel sağlığa ne kadar faydalı olduğu konusunda şaşırabilirsiniz. Kilo vermek veya çeşitli hastalıklardan korunmak istiyorsanız, bu ipuçları veganlığa geçmenize yardımcı olabilir. Vejetaryen misiniz, vegan mı?

Her şeyden önce, işlenmiş tüm yiyeceklere veda etmek, sebze ve meyvelerle dolu bir diyete geçmek ilk başta zor olacaktır. Ama bazı ipuçlarını takip ederek rahatlıkla siz de vegan beslenenler arasına katılabilirsiniz.

Motivasyonunuzu bulun
Beslenmeyi değiştirmek hiç de kolay bir şey değildir, özellikle de vegan olmaya karar verdiğinizde. Bununla birlikte, bu geçişi kolaylaştırmak istiyorsanız, motivasyonunuzu bulmak iyi bir fikir olacaktır. Sağlığınız nedeniyle mi vegan olmayı düşünüyor musunuz? Yoksa kilo vermek mi istiyorsun? Motivasyonunuzu bulmak kilit noktalardan biridir. Vegan Hindistan cevizi yoğurdu nasıl yapılır?

Yemeklerinizi planlayın
Vegan olmaya giderken takip etmeniz gereken bir diğer önemli adım da öğünlerinizi gerçekten önceden planlamaktır. Bu sayede, alışverişinizi ona göre yapabilir ve yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Aksi takdirde yolunuzdan sapma riski ortaya çıkabilir.

Yeni tarifler alın
Vegan beslenme o kadar da sıkıcı değildir. Tabii ki vegan yemekleri konusunda bilginizi artırdığınız sürece. Aslında, deneyebileceğiniz tonlarca tarif var. Vegan beslenmenize dahil etmek için vegan yemek kitapları edinebilir ya da internette bu tür sitelerden tarifler alabilirsiniz. Yiyemeyeceğinizi düşündüğünüz pek çok yiyeceğin, vegan tariflerini gördükçe siz de şaşıracaksınız. Düşük kalorili vegan brownie tarifi

Vegan restoranları bulun
Vegan yemekler hazırlamak için zamanınız olmadığında, sadece vegan yemekleri yapan restoranları tercih edebilirsiniz. Az da olsa yavaş yavaş bu tür restoranların sayısı artmaya başladı. Size en yakın vegan restoranı öğrenmek ihtiyacınız olduğunda işinize yarayabilir.

Destek alın
Herhangi bir desteğiniz yoksa vegan bir diyete ayak uydurmak zor olabilir. Vegan beslenenlerin bulunduğu internetteki grupları bulabilir, onlardan ipuçları alabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Karnabaharlı vegan sosu

Düdüklü tencere ve güvece yatırım yapın
Bazı vegan yemekleri, ancak bir güveç veya düdüklü tencere kullanarak pişirilebilir. Bu nedenle düdüklü tencere veya güveç edinmek hazırlayabileceğiniz yemek çeşitliliğini artırabilir.

Egzersiz
Vegan olmak, sadece beslenme değil, aynı zamanda gününüze bir egzersiz rutini de dahil etmektir. Günde sadece 30 dakika bile egzersiz yapmanın, kaslarınızın sıkı çalışmasına ve vücudunuzdaki inatçı yağları yakmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz. Ev yapımı vegan mayonez tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.