Vücuda Alüminyum Folyo Sarmanın Faydaları

0

Mutfakta kullanılan alüminyum folyoyu ayaklarınıza ya da eklemlerinize sarmayı hiç düşündünüz mü? Biraz garip gelebilir ama alüminyum folyo günlük rahatsızlıkları hafifletmek için iyi bir fikir olabilir!

Alüminyum folyo, daha önce hiç düşünmediğiniz kullanımlara sahiptir. Alüminyum folyo, vücuda sarılmasıyla birçok fayda sağlayabilir. Örneğin, yorgunluk için harikadır, eklem ağrılarını hafifletebilir.

Ayakları ısıtmak için…
Ayaklarınız çok üşüyorsa, alüminyum folyo bu sorunu çözebilir. Ayaklarınızı, alüminyum folyo ile 5-6 kat sarın. Alüminyum folyoyu ayaklarınızda 1 saat kadar bırakın. Ardından ayaklarınızın nefes almasını sağlamak için bir saat kadar folyoyu çıkarın ve sonra tekrar ayağınızı sarın. Bu işlemi her akşam tekrarlayın. İki gece tekrarladıktan sonra ayaklarınızın daha az üşüdüğünü göreceksiniz.

Ağrıyı hafifletmek için…
Eklemleriniz ağrıyorsa, eklemlerinizi alüminyum folyo ile sarın. Folyonun kaymaması için üstüne bandaj uygulayabilirsiniz. Bir hafta süreyle bu işlemi her akşam yatmadan önce yapabilirsiniz.

Yorgunluk için…
Tüm günün yorgunluğunu geçirmek için, alüminyum folyodan yararlanabilirsiniz. Birkaç parça alüminyum folyoyu 2-4 saat arası dondurucuya koyun. Soğutulmuş folyoları özellikle göz kapaklarınız ve yanaklarınıza yerleştirebilirsiniz. Alüminyum folyo rahatlamanızı sağlayacaktır.

Alüminyum folyo, ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir ancak hiçbir zaman profesyonel tıbbi tedavinin yerini alamaz.


Share.

About Author

Comments are closed.