Vücudunuza Bahar Detoksu Yaptırın

0

Baharın gelişiyle birlikte sebzeler ve meyveler tezgahlarda yerlerini almaya başladı. Baharla birlikte çıkmaya başlayan sebzeler, aslında sizin de vücudunuza bahar detoksu yaptırmanız için iyi bir fırsat veriyor. Bu yazımızda bizlere vücudunuza detoks yaptırabileceğiniz birkaç bahar sebzesinden söz edeceğiz. Ne dersiniz, vücudunuzu şöyle bir temizleyip, nefes aldırmak ister misiniz?

Kuşkonmaz

Bir antioksidan santralı olmanın yanı sıra kuşkonmaz vücuda sindirim konusunda da destek sağlar. Hindiba kökü gibi, kuşkonmaz da inulin yani vücuttaki probiyotiklerin üremesinde (iyi bakter) uyarıcırol oynar. Böylece bağırsak sağlığını koruyan tüm probiyotikleri ihtiva eder. Bu sindirim sistemi için müthiş bir kolaylıktır. Biraz zeytinyağı ile kuşkonmazı kavurun ve yiyin. İsterseniz, haşlayarak et veya balık yemeklerinin yanında garnitür olarak da tüketebilirsiniz.

Enginar

Enginar sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri çoktur. Yapılan bilimsel araştırmalar, enginarın içerdiği sinarin enzimleri sayesinde karaciğer ve safra kesesinin çalışmasını, bakımını ve temizlenmesini sağlıyor. Böylece vücuttaki tüm kötü maddelerin dışarıya atılmasını sağlıyor. Enginarı yemek olarak, veya buharda haşlayarak ya da salatarınıza rendeleyerek tüketebilirsiniz.

Pancar

Magnezyum, demir, çinko ve kalsiyumdan zengin olması nedeniyle vücuttan zehirlerin atılmasını kolaylaştırmaktadır. Kanserle mücadelede çok etkili olan betasiyanin açısından oldukça zengindir. Pancarı salatalarınıza rendeleyin veya haşlayıp dilimleyin. Elma sirkesiyle birlikte bekletin ve turşu gibi tüketin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.