Vücuttan Toksin Nasıl Atılır?

2

Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu düşünmeden canınızın her istediğini tüketerek yaşıyorsanız vücudunuza zarar veriyorsunuz demektir. Bir yerde durmalı ve vücudunuzun ne halde olduğuna bakmalısınız. Her önünüze geleni bilinçsizce tükettiğiniz için vücudunuz toksinlerle dolmuş olabilir. Bu da birçok sağlık sorununa yol açar. Gözaltı morlukları, bel ve boyun ağrıları, baş ağrıları, karın ağrıları gibi.

Vücudumuzda biriken toksinleri nasıl atabiliriz şimdi ona bakalım.

• Limon: Detoks denince akla gelen ilk maddelerden bir tanesidir. Detoks için en önemli olmazsa olmaz etkendir denebilir. Limonun hem kendisi hem de kabuğu çok faydalıdır. Sabahları aç karnına bir bardak ılık suya yarın limon sıkın ve için. Bunu 10-15 gün boyunca her sabah yapın. Limon vücudunuzdaki zararlı maddelerin ve toksinlerin atılmasını sağlayacak ve cildiniz için faydalı olan mineralleri vücudunuza kazandıracaktır. Bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine katkıda bulunarak hastalıklara karşı sizi koruyacaktır.

• Nane, salatalık, maydanoz ve dereotu: Bu dört madde sizin kurtarıcınızdır diyebilirim. Her sabah aç karnına bir adet orta boy salatalık,10-15 kök maydanoz ve dereotu,3-5 tutam naneyi katı meyve sıkacağında sıkın ve için. Bu karışım organlarınızdaki toksinleri silip süpürecektir.

• Pul biber, zerdeçal ve limon: Her gece yatmadan önce ve her sabah uyandığınızda ilk olarak bir küçük kâse yoğurdun içine bir tatlı kaşığı pul biber, yarım limon suyu ve bir çay kaşığı zerdeçal atın ve karıştırarak tüketin. Bu baharatları salata ve yemeklerinizde de kullanarak toksin atımını destekleyebilir ve hızlandırabilirsiniz.

Vücudunuzu toksinlerden arındırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da vardır. Şeker ve çikolata tüketimini toksin atma döneminde mümkün olduğu kadar azaltmalısınız. Asitli ve gazlı içecekler tüketmemelisiniz. Şarküteri ürünleri ve işlenmiş et ürünleri salam sosis sucuk vb. tüketmemelisiniz. Sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca her gün yapacağınız 35-45 dakikalık kısa yürüyüşler toksin atmanızı ve sağlıklı bir bedene sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.


Paylaş.

About Author

2 Comments