Yaban Mersinini Dondurmak İçin 5 Neden

0

Yaban mersini, antioksidanlar bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bu antioksidanlar, mor, mavi ve kırmızı tonlarını meyveye veren birçok antosiyanin türü ve pigment içerir. Yaban mersini üç ila altı ay arasında dondurarak saklamak faydalarını azaltmaz. Aslına bakılırsa, kanıtlar, dondurulan meyvelerin daha da sağlıklı hale geldiğini göstermektedir.

Yaban mersini kısa veya uzun bir süre için dondurduğunuzda, düşük sıcaklıklar meyveye nüfuz eder ve doku yapısını etkiler, böylece antioksidan içeriği çok daha fazla kullanılabilir hale gelir.

  1. Kalp sağlığını iyileştirir

Dondurulmuş yaban mersinini düzenli olarak yemek, kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilidir, çünkü besinler vasküler duvardaki arterleri gevşetir ve bu da hasar görmelerini engeller. Bu da kan dolaşımını iyileştirir ve sağlıklı bir kan basıncı seviyesi sağlar.

  1. Alzheimer hastalığı riskini azaltır

Yaban mersini antioksidan içeriği birçok hafıza fonksiyonlarını geliştirebilir ve ayrıca beyni herhangi bir hücre hasarından koruyabilir. Yaban mersini ayrıca, sinir hücresi büyümesini iyileştirir ve sinir hücresi yaşlanmasını geciktirir.

  1. Sinir sistemini iyileştirir

Yine aynı antioksidan içerik, sinir hücrelerini korur ve böylece beyni günlük olarak maruz kaldığı toksinlerin neden olduğu hasara karşı korur. Antioksidanlar sinir sistemi etrafında bir koruma yaratır, bu da onu daha uzun süre güçlü ve sağlıklı tutar.

  1. Vücut fonksiyonlarını iyileştirir

70 yaşın üzerindeki bireylerin hareketlerinde bir bozulma olur. Bir çalışma, dondurulmuş yaban mersini tüketen bireylerin diğerlerine oranla bilişsel yeteneklerini geliştirdiğini bulmuştur.

  1. Sindirimi iyileştirir

Yaban mersindeki antioksidanlar sindirim sistemini dış kaynaklardan korur. Beslenmelerinde antioksidan eksikliği olanların çoğu, kötü gastrointestinal sağlıkları nedeniyle kansere yakalanırlar. Kolon kanseri geliştirme riski yüksek olan kişilerin daha fazla donmuş yaban mersini tüketmeleri gerekmektedir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.