Yanıklar, Isırıklar ve Egzama İçin Sinir Otu Kremi

0

Sinir otu hemen hemen her yerde bulunabilen büyülü bitkilerden biridir. İnanılmaz iyileştirici özellikleri nedeniyle birçok kültürde “şifalı bitki” olarak kullanılır. Çoğu insan bu otu bir ot olarak görür. Çok üretken ve hemen hemen her yerde büyür. İlk yardım şifa merhem yapmak için görürseniz toplayın.

Sinir otu Yağı Malzemeleri
Bir avuç Sinir otu yaprağı (yıkanmış ve kurutulmuş)
4 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
½ yemek kaşığı Balmumu (
Isıya dayanıklı kavanoz (gösterilmiyor) Sinir Otu Çayı Tarifi

Yapılışı
Sinir otu yapraklarını kavanoza doldurun. Üzerine hindistan cevizi yağı ekleyin. Kavanozu bir tencerenin içine koyun ve kabı yarıya kadar su ile doldurun. Isıyı düşük bir kaynamaya ayarlayın ve yağın yaklaşık iki saat demlenmesini sağlayın.

Yağ birkaç saat infüzyondan sonra, Sinir otu yapraklarını süzün. Yağ oldukça açık yeşil olacaktır.

Balmumunu infüzyon yağına ekleyin ve balmumu eriyene kadar tekrar tencerenin içine koyun. Balmumu, merhem kıvamında oda sıcaklığında tutmaya yardımcı olacaktır. Gezegendeki En Şifalı Otlardan Biri “Sinir otu”

Yağ karışımını teneke veya kavanozlara boşaltın ve soğumaya bırakın. soğudukça opak hale gelecektir.

İlk Yardım çantanıza ekleyin
Küçük kesikler ve yanıklar için merhemı kullanın. Hindistan cevizi yağı ve balmumu cildin nemli kalmasına yardımcı olacaktır ve Sinir otu iyileşmeyi hızlandıracaktır. Krem ayrıca çatlamış elleri ve güneşten yanmış cildi iyileştirmek için mükemmeldir. Evcil hayvanınızın üzerinde de kullanabilirsiniz.

Sinir otu ayrıca arı ve yaban arısı sokmaları, sivrisinek ısırıkları, zehirli sarmaşık, egzama, sedef hastalığı ve çocuk bezi döküntüleri için mükemmeldir.


Share.

About Author

Comments are closed.