Yastık Kılıflarını Ne Sıklıkta Değiştirmek Gerekli?

0

Yastık kılıflarını da nevresimlerle birlikte haftada bir değiştiriyorsanız, hata yapıyorsunuz demektir. Uzmanlar özellikle yastık kılıflarının gün aşırı değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. İşte nedeni…

Yatak çarşaf ve nevresimlerini haftada en az bir kez değiştirmek gerektiğini biliyorsunuzdur. Bu, uyku alanınızı tazelerken bakterilerden de sizi uzak tutar. Ama bu yastık kılıflarınız için de geçerli mi? Sarı yastık lekeleri nasıl çıkar?

Temizlik konusundaki uzmanlar, yastık kılıflarının daha sık değiştirilmesi, hatta iki günde bir değiştirmenin en iyisi olduğu konusunda birleşiyorlar.

Nedeni ise, yüzün direkt yastığa temas etmesi ve saçların vücudun herhangi bir yerinde olduğundan daha fazla kir barındırması olarak gösteriliyor. Yastıkları nasıl beyazlatırsınız?

Çarşaflar ve yastık kılıfları, gece boyunca bakteri, ölü cilt döküntüleri, vücut sıvısı, mantar ve akarları biriktirebilir. Bu da sağlık açısından hiç de iyi değildir.

Yüzünüzü temizlemek için zaman ve para harcarken, temizlenen yüzünüzü saatler boyunca kirli bir yastık kılıfına koyarsanız, her şey boşa gidebilir. Yastık bakımı nasıl yapılır?

Araştırmalar, insanların sadece% 42’sinin haftada bir kez, %36’sının her iki haftada bir, %15’in ise ayda sadece bir kez yastık kılıflarını değiştirdiğini ortaya koyuyor. İyi bir uyku için yastık spreyi


Share.

About Author

Comments are closed.