Yazın Suyunuza Nane Eklemenin Faydaları

0

Vücudunuzu nemli tutmak için düz su kendi başına yeterli olsa da, demlenmiş sular, hayat veren sıvının detokslama kabiliyetlerini arttırmanın harika bir yoludur. Ancak, meyve veya sebze kaynaklı suların tadını beğenmiyorsanız, şişe suyunuza birkaç nane yaprağı ekleyebilirsiniz. Nane güçlü bir serinletici tada sahiptir, ancak içme suyunuza belirgin bir tat vermez.

İşte suyunuza nane eklemenin faydaları
1. Cilt taze tutar
Nane, iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve yaz aylarında cildinizi taze ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir.

2. Sivilce ile savaşır
Yazları, birçok insan aşırı yağ birikimi ve sivilce problemi ile karşı karşıyadır. Nane, anti-bakteriyel özelliklerinden dolayı sivilcelerin yok olmasına neden olur. Nane yetiştirmeniz için 7 neden

3. Sindirimi Sağlıklı Tutar
Yaz ayları, birçok insanın aşırı mide asidinden şikayet ettiği zamandır. Nane içerisinde bulunan bileşik mentolün varlığı, sindirim sistemi için rahatlatıcıdır ve midenizi sağlıklı tutar.

4. Baş Ağrılarıyla Mücadele Ediyor
Baş ağrısına eğilimli iseniz, dehidratasyon, kuru ve sıcak hava nedeniyle yazın daha kötü olabilir. Nane, güçlü, canlandırıcı aroması ve tadı nedeniyle baş ağrıları hafifletebilir. Nane yağının en çok kullanıldığı 10 alan

5. Yaz Aylarında Uyuşuklukla Mücadele Ediyor
Yazları, çoğu zaman insanlar sıcağa bağlı olarak kendilerini halsiz ve uykulu hissederler. Nanenin beyninizi tetikte tuttuğu ve hafızayı arttırdığı, durgunluk ve uyuşukluktan uzak kalmanıza yardımcı olabileceği bilinmektedir.

Nane suyunu yapmak için yapmanız gereken tek şey birkaç taze nane yaprağı almak (sapları çıkarılmış) ve şişenizi içme suyunuza eklemeden önce temiz suyla durulayın. Besinlerin içine sızmasını sağlamak için yaprakların suda ıslanmasına izin verin. Süzüldükten ve kullanmadan önce suyu birkaç saat boyunca buzdolabında tutabilirsiniz. Nane yağı nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.