Yeterli Vitamin Alamadığınızın 7 Sessiz İşareti

0

Sağlıklı yiyecekler bile önemli vitamin ve minerallerden yoksun olabilir. Bu besin eksikliği belirtilerinden herhangi birine sahip olup olmadığınıza bakın, daha fazla almak için tavsiyelerimizi uygulayın.

Tırnakların kırılması
Vücudunuzda demir azaldığında, vücudun bazı kısımları zayıflar ve solgunlaşır. Bu, kırılan tırnaklar veya ayak tırnakları veya soluk iç göz kapakları olarak ifade edilebilir. Ağır adet kanaması olan kadınlar ve vejeteryan kadınlar demir eksikliği için daha büyük bir risk altındadır. Hangi Vitamin Günün Hangi Saatinde Alınmalı?

Çözüm: Vücudunuz et, kümes hayvanları ve deniz ürünlerinde bulunan hayvan bazlı demiri en iyi şekilde emer. Ispanak veya nohut gibi vejetaryen demir kaynaklarını, emilimi artırmak için narenciye veya diğer C vitamini içeren gıdalarla eşleştirin.

Tansiyon Yüksekliği
D vitamini eksikliği olabilir. Araştırmalar, yüksek tansiyonu D vitamini eksikliğiyle ilişkilendirmiştir.

Çözüm: D vitamini yiyeceklerden alınması zor olan bir besindir. Ama burada birkaç şey var: Kılıç balığı, somon, güçlendirilmiş süt ve portakal suyu ve güneş ışığında veya UV ışığında yetiştirilen mantarlarda. C Vitamini Eksikliğinin Sessiz İşaretleri

Bacak kaslarınızda kramplar
Vücudunuz kaslarınızın kasılmasına yardımcı olmak için elektrolit potasyuma ihtiyaç duyar. Mineral seviyelerindeki düşüş, genellikle baldır bölgesinde ortaya çıkan kas kramplarına neden olabilir. Potasyum eksikliğine nadiren düşük diyet alımı neden olur – aşırı terleme, ishal, kusma ve sıvı kaybı daha olası suçlulardır.

Çözüm: Gıda kaynakları arasında tatlı patates, muz, avokado ve hindistancevizi suyu var.

Yorgun hissetmek
İskorbüt(C vitamini eksikliği nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık) veya C vitamini eksikliğinin belirtileri her zaman yorgun hissetmek ve sinirlilik, dalgınlıktır. Bu 5 Cilt Problemi D Vitamini Eksikliğine İşaret Ediyor

Çözüm: Narenciye, kavun, kivi, ananas, domates, ıspanak, biber ve brokoli mükemmel kaynaklardır.

Tiroid hormonu üretiminin azalması
Bunu sadece laboratuvar çalışması ile kesin olarak bilirsiniz ve düşük seviyeler mineral iyot alımının azalmasıyla bağlantılı olabilir. Çok düşük iyot seviyeleri, hipotiroidizme yol açabilecek tiroid hormonunun üretimini azaltabilir. Düşük iyot alımı özellikle hamile kadınlar için endişe vericidir – düşük ve diğer birçok soruna neden olabilir.

Çözüm: Tuzla pişirin veya yemeğinize herhangi bir tuz eklerseniz, deniz tuzu iyotlu tuz tercih edin. Deniz ürünleri ve süt ürünleri de iyot içerir. K Vitamini Neden Bu Kadar Önemli?

Son zamanlarda bazı kırıklarınız olduysa
Mineral kalsiyum eksikliğiniz olduğunda, düşük kemik kütlesine neden olan ve osteoporoz ve kemik kırılması riskini artıran bir durum olan osteopeni riski altındasınız. Kemikler 30 yaş civarında maksimum güce ulaşır – bu noktada yoğunluğu yavaş yavaş kaybetmeye başlarlar. Bu nedenle, yürüyüş ve aerobik gibi kilo veren aktivitenin yanı sıra uygun miktarda kalsiyum almak önemlidir.

Çözüm: En iyi kalsiyum besin kaynakları arasında süt (yoğurt, süt ve peynir) ve takviye edilmiş gıdalar (soya peyniri ve takviye edilmiş meyve suyu) bulunur. Bazı yapraklı yeşillikler vücudunuzun emmesi daha zor olmasına rağmen kalsiyum sağlar. Bir takviye almayı seçerseniz, iki doza bölün ve her birini bir yemekle eşleştirin. Kadınlar Için En İyi 10 Vitamin

Ağız köşelerinde çatlamalar
Süper yaygın olmasa da, B6 vitamindeki bir vitamin eksikliği, cilt koşullarında (dudaklarda veya iltihaplı bir dilde ölçeklendirme dahil) depresyon yoluyla ortaya çıkarabilir. Vücudun suda çözünen vitamini az miktarda tedarik etmesi tipik olarak birkaç hafta sürer, bu nedenle vücut oldukça tükendiğinde eksiklik ortaya çıkar.

Çözüm: Beslenme kaynakları nohut, ton balığı, somon, güçlendirilmiş tahıl, muz içerir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.