Yılbaşı Gecesi İçkiyi Fazla Kaçıranlar İçin Ertesi Gün Önerileri

0

Yılbaşı geldi geliyor ve bir çok kişi için yılbaşı gecesi alkol şişede durduğu gibi durmayacak. Her şey güzel hoşken ertesi gün hayatı zehir eden bir akşamdan kalma durumunda olanlar için biz de önemli birkaç tavsiye verelim istedik.

Kahveden uzak durun

Çok fazla içilen günün sonunda adet üzere kahve içilir. Ancak hemen yatıp uyuyacaksanız kahveden uzak durun. Zira kahvenin idrar söktürücü ve uyku düzeninizi bozucu etkisi ile sorunların daha da artmasına neden olabilirsiniz.

Bolca su

Yatmadan önce bolca su için ve yanınıza bir de sürahi ile su koyun. Akşamdan kalma durumunda olanlar için baş ağrısının en büyük nedeni vücutta normalden fazla su kaybının yaşanmasıdır. Eğer gece uyandığınızda da ara ara su içerseniz sabah çok daha sağlıklı uyanabilirsiniz.

Kalktıktan sonra zorla da olsa iki bardak soğuk su için. Soğuk su daha kolay dolaşıma katıldığı için sorun daha hızlı çözülecektir.

Portakal suyunuzu önceden hazır edin

Portakal suyunun içerisindeki fruktoz ve C vitamini karaciğerin alkolü parçalamasına yardımcı oluyor. Bu yüzden evden çıkmadan portakal suyunuzu hazır edin ve hem yatmadan önce, hem de kahvaltıda birer bardak için.

Güne balla başlayın

Kalkar kalkmaz bir kepek ekmeğe biraz bal sürüp afiyetle olmasa da zorla yemenizde fayda var.

Kahvaltıda yumurta önemli

Sistein isimli amino asit alkolün parçalanmasına ile vücuttan atılmasına yardımcı oluyor ve yumurtada bolca bulunuyor. Mideniz bulanmıyorsa yağsız şekilde birkaç yumurta yemek iyi gelecektir.

Domates suyu da yardımcı

Çok fazla içtikten sonra kustuysanız, vücudunuzdan atılmaması gereken mineral ve potasyumun bir kısmından artık mahrumsunuz ve bu da halsizlikle baş ağrısının en önemli nedenlerinden birisi. Bunun için bir bardak soğuk domates suyu size bu konuda yardımcı olacaktır. Kahvaltı sonunda keyif yaparak içebilirsiniz.

Gün boyu dikkat

Gün boyu yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor ki zaten yorgun düşen mideniz daha da sıkıntıya düşmesin. Mümkün olduğunca lifli gıdalar yemekte ve abur cuburdan uzak durmakta fayda var.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.