Yoğurt Yemek İçin 4 Neden

0

Yoğurt hemen her yemek için lezzetli bir seçim olduğunu ve mutlulukla sade veya içine eklemeler yaparak tüketilebilecek bir besindir. Her gün yoğurt yemek için size 4 ana sağlık faydasını anlatacağız. Siz de zaman zaman yoğurt yemeyi ihmal ediyorsanız, hemen yeniden başlayın. Tabi en iyisi evinizde kendinizin yapacağı yoğurtlardır. İçlerinde koruyucu olamadan evde yapılan yoğurt en sağlıklısıdır.

İyi bir protein kaynağıdır: Protein sizin kahvaltıdan sonra metabolizmanızı arttırır ve kas kütlenizi geliştirir ve korur. Beslenmenizde protein almanız gerekiyorsa en iyi seçim yoğurttur. Düzenli yoğurt yiyen kişiler bir porsiyonda genellikle 5 ile 10 gram arasında protein alırlar.

Kilo vermenize yardımcı olur: Kilo vermek istiyor olabilirsiniz. Özellikle tatil öncesinde hızlı kilo vermek istiyorsanız, güne yoğurt yiyerek başlayın. Son yapılan bilimsel araştırmalara göre düzenli olarak yoğurt tüketmek bel bölgesinde yağ yakmaya yardımcı oluyor.

Yoğurtta probiyotikler var: Düz bir karına sahip olmak için sindirim sisteminizin iyi olması gerekiyor. Sindirim sisteminin iyi ve düzenli çalışabilmesi için probiyotiklerin önemi çok fazladır. Bu sağlıklı bakteriler, sindirimi kolaylaştırır. Tüketeceğiniz yoğurdun sade olması gerekiyor.

Ruh durumunuzu düzeltir: Yapılan araştırmalara göre, midenizde bulunan sağlıklı bakterilerin miktarı beyinde mutluluk hormonu olarak adlandırılan serotonin hormonunu düzeyini de etkiliyor. Erken yaşta içinizdeki iyi bakterileri arttırmak çalışma hayatınızı da olumlu yönde etkiler. Probiyotikler sayesinde antidepresanlar kullanmak zorunda kalmazsınız. Stresli olduğunuz günler yoğurt tüketin. İlaçlar gibi vücudunuza hiçbir zarar vermez


Paylaş.

About Author

Comments are closed.