York Testi Nedir? Neden Yaptırmalısınız?

0

Beslenme günlük hayatımızı en etkileyen faktörlerden biridir. Özellikle günümüzde genetiği değiştirilmiş ve sağlıksız yiyeceklerin bulunduğu göz önüne alındığında yaşama etkisini gösteren büyük bir etkendir beslenme. Fakat çoğu kişi beslenmesini tam olarak yerine getirememekte ve yanlış yollar ile beslenme düzeni oluşturmaktadır. Ne yemesi veya ne yememesi gerektiğini bilmeyip bazı yiyeceklere karşı alerjisi olan insanlar için ise bu durum daha da zor bir hale gelmektedir. Fakat son zamanlarda çokça tercih edilen bir yöntem olan York testi bu durumu yüksek oranlar ile ortan kaldırmaktadır.

York Testi Nedir?

York Testi en kısa tanımı ile hangi gıda ve yiyeceklere karşı hassas olduğunuzu ortaya çıkaran bir kan testidir. Bu testin yapılması durumunda belki uzun yıllar şikayetçi olduğunuz sorunları ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Size çok masum ve zararsız gelen birçok besin aslında şişmanlık, çok aşırı kilo alma, aşırı yorgunluk ve uzun seneler geçmeyen hastalıklara neden olabilmektedir. Bu testin yapılışından itibaren eğer bir besine veya besinlere karşı in toleransınız var ise ona göre bir beslenme programı oluşturabilirsiniz.

York Testi Nasıl Yapılır?

York testi karışık testlerin aksine çok kolay bir test olmak ile birlikte parmak ucundan alınacak bir damla kanın incelenmesi sonucu yapılmaktadır. Yapılan araştırma ve elde edilen bilgilere göre bu testi yaptırmış hastaların en az %60 oranında sahip olduğu hastalıktan neredeyse kurtulmuştur. Böylece bu testin her sağlıklı insan tarafından dahi yaptırılması gereken önemli ve gerekli bir sağlık testidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.