Yüksek Tansiyon İçin Pancar Suyu İşe Yarıyor mu?

0

Yüksek tansiyon sorunu yaşıyor ve bu sorunu doğal yollarla çözmek istiyorsanız, size pek çok yöntem sunulacaktır. Bunlardan biri de pancar suyu. Peki pancar suyu gerçekten yüksek tansiyon için iyi bir çözüm mü?

Son yıllarda yapılan araştırmalar, pancar suyunun aslında kan basıncını düşürdüğünü bulmuştur. Bu, hipertansiyon ile mücadele edenler için çok iyi bir haber. Kan basıncını düşürmek için beta blokerler alarak veya günlük olarak potasyum alımını artırarak pek çok doğal yol vardır ve pancar suyu piyasadaki en yeni ilaçtır. Pancarın sağlık faydaları nelerdir?

Çalışma, 1 su bardağı pancar suyunu tüketmenin 4-5 saat içinde kan basıncının yaklaşık 4-5 puan düştüğünü buldu. Bu önemli bir değişiklik gibi gözükmeyebilir, ancak pancar suyunun hipertansiyon üzerindeki net etkisi yadsınamaz.

Pancarı suyunun uzun vadeli etkileri veya kan basıncının iyileştirilmesine yardımcı olması üzerindeki araştırmalar devam ediyor. Ancak şimdiye kadarki sonuçlar çok umut verici. En sağlıklı su pancar suyu

Pancar suyunun yan etkileri
Bu sebzenin kalp sağlığı üzerinde olumlu yararları olmasına rağmen, pancar tüketmenin bazı yan etkileri de vardır.

Bunlar idrarınızın renk değişikliğini içerir ve bu zararsız olsa da, biraz şoke edici olabilir. Fırında pancar nasıl pişirilir?

Ayrıca, pancardaki yüksek oksalik asit böbreklerinizi ve safra kesesini olumsuz etkileyebilir. Çok fazla oksalik asit bulunduğundan, safra taşı ve böbrek taşlarının oluşumunu daha da kötüleştirebilir. Pancar yapraklarının faydalarını biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.