Yulaf Ezmesi ve Su İle Birkaç Kilodan Kurtulun!

0

Yulaf ezmesi sağlıklı bir beslenmeye mükemmel bir ektir. Yulaf ezmesinin yüksek besinsel içeriğinin yanı sıra, metabolizmanın düzenlenmesinde de önemli bir rol oynar. Ayrıca, iştah kesici ve kilo kaybına yardımcıdır.

Yulaf ezmesi, karaciğerdeki lesitin üretimini uyaran ve vücudu arındırıcı amino asitlere sahiptir. Aynı zamanda zamanla birikmiş olabilecek zehirli maddelerin yok edilmesine de yardımcı olur.

Yulaf ezmesi aynı zamanda bir diüretik işlevi de görür, böylece vücudun su tutmasını önler.

Yulaf ezmesi, düşük kalorili bir besin maddesidir, ama açlığı da giderir. Yüksek miktarda A, B5, Demir, Kalsiyum, Magnezyum ve diyet lifleri gibi besinlerle doldurulur.

Besin emilim oranını artırarak sindirimi artıran yulaf ezmesi, gastrik asitleri başarılı bir şekilde azaltır ve gıda maddelerinin hızlı sindirilmesini kolaylaştırır. Yulaf ezmesinin en önemli etkilerinden biri de kabızlıktan kurtulmayı sağlamasıdır.

Kilo vermek istiyorsanız, beslenmenize yulaf ezmesi eklemek mükemmel bir seçenektir.

Güne yulaf ezmesi ile başlayın. Bunu düzenli olarak tüketin ve dengeli bir diyetle birleştirin. En iyi sonucu almak için egzersiz de yapın.

Yulaf ezmesini kilo vermek için nasıl hazırlayacaksınız?

Malzemeler
– 2 litre su
– Tarçın çubuğu
– 1 bardak yulaf ezmesi

1 bardak yulaf ezmesini 2 litre su ile karıştırın ve tarçın çubuğunu ekleyin. Yulaf ezmesinin su ile şişmesini ve tarçının suya geçmesini sağlamak için bir süre bekleyin, ardından süzün.

Süzerek elde ettiğiniz suyu buzdolabına koyun ve soğuk olarak sabahları aç karnına içerek güne başlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.