6000 Yıllık Sağlık Mucizesi Tarifi

0

Yüzyıllardır, doğanın sunduğu mucizevi ürünler tıpta kullanılarak pek çok hastalık tedavi edilmiştir. Bunlardan ikisi susam ve baldır ve bu iki malzemenin karıştırılması, sağlık için çok daha etkilidir. Sadece iki malzemeyle enerji ve sağlık bombaları hazırlayabilir, faydalarından yararlanabilirsiniz.

  • Malzemeler
    300 gram tahin
    300 gram doğal bal

Nasıl yapacaksınız?
İki malzemeyi bir kasede birleştirin. Tahinin yağı bir süre sonra üstte birikir, birazını alabilirsiniz. Her iki bileşen de sıvıdır, ancak karıştırıldıklarında sertleşirler ve istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Malzemelere isterseniz, ceviz, badem, Antep fıstığı veya fındık ekleyebilirsiniz.

Malzemeler katılaştıktan sonra, küçük toplar yapın ve bir tepsiye yerleştirerek buzdolabında bekletin. Üzerine susam da serperek dondurabilirsiniz.

Çok lezzetli olacakları için fazla tüketmekten kaçının. Günde en fazla 2-3 adet tüketilmesi tavsiye edilir.

Nelere iyi gelir?
Tahin ve bal kombinasyonu, demir, çinko, lif, magnezyum, kalsiyum, bakır ve özellikle B vitaminleri olmak üzere bir dizi vitamin içerir.

İyi ve kötü kolesterolü düzenler.

Düzensiz kalp atışı, yüksek tansiyonu düzenler.

Ağır iş gücü için enerji ve güç verir.

Kronik yorgunluk, depresyon ve anksiyeteyi giderir.

Erkeklerde ve kadınlarda libidoyu artırır.

Kronik stres üzerinde mükemmel bir etkisi vardır.

Bal ve tahin, vücudun sağlığı için faydalı olan 182 element içerir ve özellikle hücresel düzeyde kanser ve diğer ciddi hastalıkların gelişmesini engelleyen yüksek konsantrasyonda antioksidanlar barındırır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.