Ara Öğün Mutluluktur

0

Yorgun argın eve döndüğünüz bir iş çıkışı mutfağa koşup buzdolabına saldırmayan var mı?

Akşam otururken ne yesem acaba diye düşünmeyen?

Ara öğünlerinize dikkat etmediğiniz bir günün ardından yaşanacak klasik bir tablodur bu, gece iştah kontrolünü kaybetmeniz. Eğer siz de aynı durumdaysanız artık ara öğün yapmanın önemini kavramış olmanız gerekir.

Ana öğünler arasında ufak da olsa bir şeyler atıştırmalısınız. Bu hem sizi tok tutar, ana öğünlerde fazla kaçırmanızı , iştah kontrolünü kaybetmenizi engeller hem de gece yemelerini durdurur ve kan şekeri regülasyonuna yardımcı olur. Aynı zamanda piliniz bitmiş gibi hissettiren ani yorgunlukların da önüne geçer.

‘Ofiste ara öğün yapamazsın’ diyenlere inat buyurun sizin için hazırladığım keyifli ve lezzetli  ara öğün alternatiflerini bir deneyin.

  1. Yarım paket çubuk kraker + 1 su bardağı ayran
  1. Yarım paket diyet bisküvi (keten tohumu tavsiye edilir) + 1 kutu süt
  1. 1 orta boy (160gr) kivi + 2 adet ceviz içi
  1. 4 adet kuru kayısı (gün kurusu) + 10 adet badem
  1. 4 adet kuru erik + 1 avuç fındık
  1. 30 gram peynir + 1 dilim ekmekle yapılmış tost + 1 bardak yeşil çay
  1. Yarım paket diyet çubuk kraker + 1 su bardağı kefir
  1. 1 kutu probiyotik yoğurt + 1 adet lifli (diyet) etimek

 


Paylaş.

About Author

Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü dereceyle bitirmiştir. Spor diyetisyenliği,diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, bariatik diyetisyenlik gibi pek çok sertifikası bulunan Kırcalı, şu an özel bir kuruluşunun sağlık kulübünde görev yapmaktadır. Sağlıklı beslenme önerileri ve sorularınız için instagramdan 'dyt_nagi' hesabını takip edebilirsiniz.

Comments are closed.