Bal Kabağı Nasıl Saklanır?

0

Bal kabağı çok faydalı sebzelerden biridir. Her mevsim balkabağı yemek için mevsiminde basit bir işlemden geçirerek saklayabilirsiniz. Buzluğunuzdan çıkararak tatlılarına, çorbalarınıza ilave edebilirsiniz. Bal Kabağı ve Çekirdeklerinin Faydaları

Bunun için yapmanız gereken tek şey, bal kabağınızı dilimlere ayırın. Eğer bütün bir balkabağı aldıysanız, çekirdeklerini de kullanabilirsiniz.  Balkabağı Nasıl Seçilmeli ve Pişirilmeli?

Dilimlere ayırdığınız balkabağını 350 derece ısıttığınız fırının içine tepsi ile koyun. Çekirdekleri varsa onları da yıkayın. Üzerindeki kaygan maddenin gitmesini sağlayın. Çekirdekleri de kabağın bulunduğu tepsinin altına dizin. 45 dakika kadar balkabağını fırında pişirin.

Kabaklarınız piştikten sonra etini kabuklarından ayırın. İç kısmını bir blenderin içine koyun ve iyice karıştırın. Pürüzsüz hale geldikten sonra blenderdan alın ve cam kavanozların içine yerleştirin. Bir defada ne kadar kullanacağınızı düşünerek cam kavanozları belirleyin. Sabah Kahvaltısında Sağlıklı Pasta Nasıl Yapılır?

Bu arada donan balkabağının genişleyeceğini düşünerek kavanozları ağzına kadar doldurmayın ve boşluk bırakın.


Share.

About Author

Comments are closed.