Bıçak Kıymasını Mutfak Robotunda Yapabilirsiniz

0

Marketlerden kıyma almak istemiyorsanız veya evinizdeki etinizi kıyma olarak tüketmek istiyorsanız, bıçak kıyması yapabilirsiniz. Bıçak kıyması kasaplarda bıçakla yapılır ama siz mutfak robotunuzu bu işlem için kullanabilirsiniz.

Eti 2-3 santim küpler kesin: Kemikleri ve sert parçaları ya da zarları çıkarın, ancak etin yağını olduğu gibi bırakın. Et Nasıl Yumuşak Pişirilir?

Eti ve robotun bıcağını da buzluğa koyun: Parşömen ile bir fırın tepsisini kaplayın ve kestiğini etleri tek kat halinde yayın. Et tek bir tepsiye içerisine sığmazsa, iki pişirme tepsisini kullanın. Eti, yiyecek işlemci bıçağıyla birlikte dondurucuya koyun. Etin kenarları ve köşeleri sert olana kadar sadece 20-30 dakika dondurun, ancak orta kısımları halen yumuşak olmalı.

kiyma2

Etleri gruplar halinde ezin: Soğutulmuş bıçağı yiyecek işlemcisine yerleştirin. Robotu yarısından fazlasını doldurmayın. Eti 1 saniyelik darbelerle 8 ila 10 kez öğütün. Et aşağıya dolacaktır. Sıkıştığı zaman robotu durdurun. Fırında Mükemmel Biftek Nasıl Pişirilir?

Gerekirse yeniden öğütün: Öğütülmüş eti fırın tepsisine boşaltın. Parmaklarınızı hızlı bir şekilde ete sürün ve bıçakların kaçırdığı büyük parçaları içinden alın. Bunları bir sonraki etlerle birlikte gıda işlemcisine atın ve tekrar öğütün.

Eti kullanın ya da dondurun: Öğüttüğünüz eti hemen kullanabilir veya doldurabilirsiniz. Donduracaksanız eti nasıl ve hangi miktarda kullanacaksanız o miktarı poşetleri koyun. Et, Balık ve Tavuk Nasıl Çözdürülmelidir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.