Bir Bardak Dolusu Sağlık “Zencefilli Switchel”

0

Elma sirkesi, su, doğal bir tatlandırıcı ve zencefil kökü gibi aromalardan oluşan fermente bir içecektir.

Kombucha kadar popüler olmasa da, son zamanlarda restoranın menüsünde Switchel tabanlı kokteyller görebilirsiniz.

Switchel’in Faydaları

Diğer fermente gıdalar ve içecekler gibi , Switchel da içeriğine bağlı olarak fayda payına sahiptir. Bu lezzetli içeceği yapmak için sonsuz farklı seçenek kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi : Kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi minerallerin doğal bir kaynağı olduğu kadar yararlı bakteriler ve asitler. Birçok kişi sirke ait güçlü tadı tek başına sevmezken, zencefil, bal ve limon dengelediğinde bu tarifi mükemmel bir hale getiriyor.
Bal: Ham bal, anti-viral ve anti-bakteriyel özellikleri olan besleyici bir enerji merkezi haline getiren bir vitamin, mineral, antioksidan ve enzim kaynağıdır. Genellikle sindirim sağlığı için önerilir ve dahili olarak alındığında cildin yararına olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.
Zencefil : Gingerol adı verilen bir yağın varlığına bağlı güçlü, doğal bir anti-inflamatuar ve antioksidan. Sindirim problemleri, mide bulantısı ve hastalık için bir çare olarak uzun bir öykü öyküsü vardır. Bu tarifte balın tatlılığına hem lezzet hem de hafif baharat dengesini ekler.
Limon : Tamamen lezzet için biraz taze limon suyu ekleyin, aynı zamanda C vitamininin iyi bir kaynağı.

Gerekli malzemeler

2 çorba kaşığı ev yapımı elma sirkesi
3 çorba kaşığı çiğ bal veya karaağaç pekmezi
Taze zencefil kökü, soyulmuş ve ince kıyılmış
4 bardak su
1/2 taze limon, meyve suyu ve lezzet

Yapılışı

Tüm malzemeleri büyük bir kavanozla karıştırın, iyice çalkalayın ve gece boyunca buzdolabında bekletin. Servis yapmak için içine buz ilave edin veya gazlı bir içecek veya soda karıştırabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.