Brokoliyi Pişirirken Bilmeniz Gerekenler

0

Brokoli en sağlıklı sebzelerden biri. Brokolinin aslında çiğ yenmesinin daha faydalı olduğu söyleniyor. Ancak çiğ olarak yiyemem diyorsanız brokolinin içindeki besin değerlerini kaybetmemesi için buharda nasıl pişirmeniz gerektiğini bu yazımızda ele aldık.

Temizleyici, sağlıklı, yüksek C vitamini ve protein içeren brokolinin kalorisinin yüzde 45’i protein ve liftir. Brokoliyi lezzetli hale döndürecek 6 lezzetli tarif

Brokolinin barındırdığı besin değerlerinin kaybetmemesi için buharda pişirilmesi gerekiyor. Ancak bu pişirme sırasında en çok dikkat etmeniz gereken nokta süredirb. Brokoli 7 dakikadan fazla asla pişirilmemelidir. 7 dakika sonra brokoli, istediğimiz canlı yeşil rengin yeri zeytin yeşili haline gelecektir. Brokoli Filizi Nasıl Yetiştirilir?

Brokoli’nin mükemmel pişirildiğinden emin olmak için birkaç ipucu:
İpucu 1: Brokoli’yi tencere içinde buharda pişirmeden önce tencerenin dibine kaynamış sıcak su koyun. Böylece brokoliyi yerleştirdiğiniz andan itibaren pişmesi başlayacaktır.

İpucu 2: Zamanlayıcıyı yalnızca 5 ila 6 dakika arasında ayarlayın. Genç taze brokoli’nin daha küçük çiçekleri pişirmek için yalnızca 5 dakika gerekebilir; daha büyük olgun brokoli çiçekleri daha fazla zamana ihtiyaç duyar. 6. 5 dakika sonra brokolinin çiceklerinin pişip pişmediğini çatal kullanarak kontrol edin. Brokoli Pişirirken Kokusu Nasıl Önlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.