Cennet Hurması Reçeli Tarifi

0

Cennet hurması veya Trabzon hurması adıyla bildiğimiz hurma çok sağlıklı ve lezzetli meyvelerden biridir. Reçelini yapmak da çok kolay. Ayrıca bu harika meyvenin ağzı kamaştırdığı için bir çok kişi yiyemez. Reçel yaparak cennet hurmasını yiyemeyenler de rahatlıkla yiyebilir. Cennet Hurmasının Faydalarını Biliyor Musunuz?

Cennet Hurması Reçeli İçin Gerekli Malzemeler
1 kg cennet hurması ( sert olanlardan)
3.5 su bardağı toz şeker
1.5 su bardağı sıcak su
Karanfil
Limon tuzu

Yapılışı
Öncelikle cennet hurmalarını temiz bir şekilde yıkayın. Daha sonra ister elma dilimleri veya küp küp kesebilirsiniz. Hurmaları doğradıktan sonra geniş bir tencereye alıp üzerine toz şekeri dökün. Daha sonra ağzını kapatıp sabaha kadar (En az 12 saat) bekletin. Hergün 3 Hurma Yemek Size Neler Sağlar?

Ertesi sabah bir su bardağı sıcak suyu ekleyip kaynayıncaya kadar arada karıştırın. Üzeri köpüklenecektir. Onları almanızda fayda var. Kaynadıktan sonra karanfil ve limon tuzunu da koyup, bir kaç taşım daha biraz koyulaşıncaya kadar kaynatın.

Daha sonra kepçe yardımıyla cam şişelere doldurup, şişeleri ters çevirin. Ertesi gün şişeleri kuru ve temiz bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Cennet hurması reçelini çok seveceksiniz. Sertleşen Hurmayı Yumuşatıp Lezzetlendirmenin Yöntemi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.