Çikolatalı Pişirme Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

0

Tatlılarınızda çikolata kullanıyorsanız, bazı püf noktalarını bilirseniz hayatınızı kolaylaştırır ve çikolatayla daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca çikolatanın lezzetini de arttırma şansınız var.

1. Uzun bir tırtıklı bıçak, çikolata parçalamanın en kolay yoludur
Büyük parçalar ve ağır çikolata çubukları için, tırtıklı bir bıçak boyutu küçültmenin en kolay ve en hızlı yoludur.

2. Çikolata lezzetini espresso ile artırın
Çikolata lezzetine bir miktar espresso veya birkaç kaşık ekstra koyu kahveler ekleyerek arttırabilirsiniz. Kahveyi isterseniz toz isterseniz sıvı halde de koyabilirsiniz. Kahveyle birlikte çikolatanız çok lezzetli olacağını göreceksiniz.

3. Her zaman Gerçek Çikolata Kullanın
Tariflerinizde çikolata varsa o zaman evde bulunan herhangi bir çikolata yerine gerçek çikolata kullanın. Kakao da zaman zaman çikolatanın yerini alabilir ama hiçbir zaman çikolata gibi bir lezzet vermez.

4. Çikolata eritmek için kusursuz bir şekilde benmari usulüdür
Çikolata eritmenin birkaç yolu var, ancak uzmanlar en iyi yolun ben mari usulü olduğunu belirtiyorlar. Çikolata yavaş yavaş erimeye başlayacak, olaya daha iyi konsantre olacaksınız ayrıca çikolatayı yakma olasılığınız da olmayacaktır.

5. Çikolatayı Bir Tarifte kullanacaksanız eritin
Çikolatayı eritme ve sertleştirme iki farklı süreçtir ve çikolatayı farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Çikolatayı bir tarife eklerken de ya da bir kurabiyenin üstünü kaplayacağınız zaman da eritin. Ardından sertleşmesi için beklemeniz yeterlidir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.