Çocuklara Zencefil Sevdirecek Tarifler

0

Zencefil yüzyıllar boyunca bağışıklık sistemini güçlendirici, antibakteriyel ve antiviral özellikleri sayesinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak zencefil hazımsızlık ve diğer mide rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olur. Metabolizmayı arttırarak, ısınmaya neden olan zencefil, öksürük, bronşit ve astım gibi solunum yolu problemlerini hafifletmeye yardımcı olabilir. Çocuklarınıza bu sağlıklı bitkiyi yedirmek kolay olmayabilir. Keskin kokusu ve tadı sebebiyle. Bu yazımızda sizleri çocuklarınıza zencefil yedirebileceğiniz tarifleri vereceğiz.

Zencefil çayı: Çocuğunuz zencefil lezzetini seviyorsa o zaman ona zencefil çayı yapın. Ancak çok sert olmaması için kaynamış suyun içine rendelenmiş zencefil koyun ve demlenmesini sağlayın. Ardından içine bal ilave ederek çocuğunuza içirin.

İçeceklere karıştırın: Besleyici, milkshake içine muz, badem ezmesi, buz, soya sütü ve bir çay kaşığı kıyılmış taze zencefil karıştırın.

Ev yapımı zencefilli gazoz: Taze doğranmış zencefilin üzerine sıcak su ilave edin. Demlendikten sonra bal ekleyin. Soğuduktan sonra içine biraz soda ekleyerek çocuğunuza gazoz olarak verin.

Zencefil, sarımsak sosu: Soya sosu, portakal suyu ve bal ile kıyılmış bir kaç çay kaşığı sarımsak ve zencefili çırpın. Bu sosun içine tavuk parçalarını batırın ve kızartın. çocuklarınız zencefilin keskin kokusu almayacaktır.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.