Dondurulmuş Tavuk Nuggetlar Yeniden Nasıl Isıtılır?

0

Herkes tavuk nugget’larını sever ve herkes ev yapımı tavuk nugget’larının mutlak en iyisi olduğunu kabul edebilir. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kesinlikle hayranlık duyulan yiyeceklerden biridir.

Ev yapımı tavuk nuggetları kolay bir yemek olarak tadını çıkarmak için dondurmak isteyebilirsiniz. Dondurulmuş tavuk nugget’larınızı yemek zamanı geldiğinde, bunları nasıl yeniden ısıtırsınız? Tavuk nugget’larının yeniden ısıtılması oldukça kolaydır ve dondurulmuş tavuk nugget’larını taze olanlarla aynı şekilde ısıtabilirsiniz. Bunun için fırın, ocak veya mikrodalga seçebilirsiniz. Her Zaman Kusursuz ve Sulu Tavuk Göğsü Pişirmenin Sırrı

Fırında Tavuk Nuggets Yeniden Isıtma
Dondurulmuş nuggetleri fırın ızgara telinin üzerine yerleştirin. Altında mutlaka fırın tepsisi olmalı.

Fırını 200 derecede ısıtın ve tavuk parçalarını 20 dakika pişirin. Onları fırından çıkarın ve sıcaklığı kontrol edin. Fırında daha fazla zamana ihtiyaçları varsa, tekrar kontrol etmeden önce 5 dakika daha pişirin.

Fırını kullanmanın artıları
Fırın, nugget’ların eşit bir şekilde yeniden ısıtılmasını sağlamanın en iyi yoludur çünkü fırın tepsisine düzgün bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Nugget’ların uzun süre fırında bırakılmazsa çok fazla kurutmaz. Neden Çiğ Tavuk Yıkanmamalı?

Fırını kullanmanın eksileri
Fırının kullanılması, tavuk parçalarını yeniden ısıtmak için ocakta mikrodalga veya tava kullanmaktan daha uzun sürer. Tavuk parçalarını fırında çok uzun süre bırakırsanız, kurur, sertleşebilir ve neredeyse yenmezler.

Mikrodalgada Tavuk Nuggets Yeniden Isıtma
Mikrodalga, fırını beklemek istemeyenler için tavuk parçalarını ısıtmanın en hızlı yoludur. Hiçbir kurulum ve neredeyse hiç bekleme süresi yoktur. Tavuk Göğüs Etinin Yumuşak Olması İçin

Tavuk nugget’larınızı mikrodalgada ısıtmak için:

Birbirlerinin üstüne binmelerine izin vermemeye çalışarak onları tabağa koyun.
İki parti yapmanız gerekiyorsa, bunları üst üste yığmaktan daha iyidir. Tavuk parçalarını tam güçle bir dakika ısıtın ve kontrol edin. Isının eşit olarak dağılması için 30 saniye bekletin. Biraz daha ısınmaya ihtiyaçları varsa, 30 saniye daha mikrodalgada pişirin.

Mikrodalga kullanmanın avantajları
Açıkçası, bir mikrodalga kullanmanın ana avantajı, tavuk parçalarını mümkün olan en kısa sürede ısıtmaktır.

Mikrodalga kullanmanın eksileri
Mikrodalga gevrek tavuk nugget istiyorsanız kullanmak için ideal bir araç değildir. Çoğu zaman, tavuk nuggets mikrodalgada ısıtıldığında, kıtır kıtır olmazlar. Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır?

Tavuk Nuggetları Ocakta Yeniden Isıtma
Tavuk parçalarını yeniden ısıtmak için bir ocak kullanmak uygundur, ancak zor olabilir. Tavuk nugget’larını aşırı yağlı yapmamak için tavayı çok fazla yağlamayın. Ama hiç yağlamazsanız tavuk parçaları yapışıp yanar.

Ocaktaki tavuk parçalarını yeniden ısıtırken:

Bir tavaya zeytinyağıyla ısıtın. Tavuk parçalarını ekleyin ve her iki tarafta 1 veya 2 dakika ısıtın. Isıtıldıklarını kontrol edin ve eğer değilse, her iki tarafta bir iki dakika daha ısınmasını bekleyin.

Ocak kullanmanın artıları
Tavuk parçalarını ısıtmak için ocak kullanmak oldukça hızlı. İçi nemli, yumuşak dışı gevrek tavuk parçaları olmalarını sağlar. Daha Yoğun Tavuk Suyu Yapmanın Püf Noktası

Ocak kullanmanın eksileri
Ocak, bir dakika bile unutursanız, tavuk parçalarının yanması mümkündür. Tavaya çok fazla yağ koyarsanız, parçalar çok fazla emebilir ve yemek için çok yağlı olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.