Donmuş Eti En Pratik ve Sağlıklı Çözme Yöntemi

0

Özellikle çalışan kadınların sorunudur eve gelip, hızlıca yemek yapmak. Eğer etli bir yemek yapmak istiyorsanız ve sabah eti buzluktan çözülmesi için çıkarmadıysanız işiniz uzar da uzar.

Etin buzunun çabuk çözülmesi için çok farklı yöntemler mevcut. Ancak, etin besin değerini kaybetmemesi ve bakteri ürememesi için buzun çözülme yöntemi çok önemlidr. En sağlıklısı eti buzluktan çıkarıp, buzdolabının içine koymaktır. Ama bu da uzun zaman ister. Mikrodalga fırın en hızlı çözme yöntemidir ancak hem ette bakteri üremesine yol açar hem de buzu tam olarak çözmede etkili değildir. Sıcak suya koymak da bakteri üremesine yol açabilir. Et, tavuk ve balık nasıl çözülmelidir?

Hem hızlı, hem pratik hem de sağlıklı bir şekilde etin buzunu çözmenin formülü, oda sıcaklığındaki suda.

İşten eve geldiniz, çocuklar aç yemek mi bekliyor ya da aniden bir misafiriniz mi gelecek, hemen eti buzluktan çıkarın. Bir kabın içine ağzı kilitli bir poşetin içinde donmuş etinizi koyun. Etin üzerine çıkacak kadar ılık suyu ekleyin. Siz kıyafetlerinizi değiştirip, yapacağınız yemeğin malzemelerini hazırlayana kadar etiniz de pişirmeye hazır olacaktır. Donmuş eti 5 dakikada çözen yöntem


Share.

About Author

Comments are closed.