En Lezzetli Sos Tarifleri

0

Yemeklerin ve kahvaltıların daha lezzetli olmasını sağlayan soslar pek çok kişinin vazgeçemediği lezzetler arasındadır. Özellikle makarnalarda kullanmak için hazırlanan soslar, sıradan makarnaların oldukça lezzetli ve akılda kalıcı bir lezzete bürünmesini sağlar. Lezzetli sosların hazırlanması için birkaç malzemenin bir araya gelmesi yeterli olmaktadır. Sosların eşsiz lezzette olması için verilen ölçülere uymak ve verilen malzemelerin dışına çıkmamak lezzetli sos elde etmeyi sağlayacaktır.

Lezzetli Sos Elde Etmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yemeklerin yanında ya da üzerinde kullanılan soslar, yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlayan unsurlardır. Bu noktada yemeklerin yanına yakışan sosları doğru belirlemek, lezzetin daha da artmasını sağlar. Birbirine yakışan yemek ve sosların seçimin doğru yapmak için daha önce denenmiş ve memnun kalınmış olan sos tariflerinin denenmesi, lezzette başarılı sonuç elde etmeye yardımcı olacaktır. En lezzetli salata sosları tarifleri

Birçok malzeme karıştırılarak yapılan soslardaki malzemelerin birbiri ile yeterince marine olması lezzetin artmasını sağlamaktadır. Makarna sosu tercihinde ise, makarna çeşitleri büyük rol oynuyor. Sosun lezzetini öne çıkaran makarna ve sosu bir araya geldiğinde unutulmaz makarnalar ortaya çıkmaktadır. Spagetti ve burgu gibi klasik makarnalar için domatesle hazırlanan soslar vazgeçilmezdir. Erişte gibi makarnalar ise, fırında beşamel sos ile yapılan tariflerle oldukça uyumlu bir lezzete sahip olur.

Sade yemeklerin en önemli unsurları olan soslar, bol malzemeler ile hazırlandığında oldukça lezzetli olmaktadır. Diğer yandan pek çok sos tarifinin vazgeçilmezi olan sarımsak, keskin lezzeti ile birçok malzemenin sos içinde öne çıkmasını sağlamaktadır.

Közlenmiş Kırmızı Biberli Sos Tarifi

Malzemeler

Yapılışı:

Kırmızıbiberleri közlemek için önceden ısıtılmış fırında yaklaşık yarım saat pişirerek közleyin. Ardından diğer malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra közlenmiş biberleri de blenderden geçirdikten sonra tüm malzeme ile karıştırdıktan sonra közlenmiş kırmızıbiberli sos servise hazırdır. Oldukça lezzetli olan bu sosu kahvaltılarda, makarnalarda ve sadece ekmeğin üzerine sürerek tüketmek oldukça lezzetli olmaktadır.

Yoğurtlu Ve Salatalıklı Sos Tarifi

Malzemeler

  • 1 avuç ceviz içi
  • 2 adet salatalık
  • 50 gr beyaz peynir
  • 2 su bardağı yoğurt
  • 1 diş sarımsak
  • Dereotu Lezzetli dip sos tarifleri

Hazırlanışı:

1 diş sarımsak soyularak havanda ezilerek 2 su bardağı yoğurda katılır ve karıştırılır. Ardından salatalıklar soyulur ve yoğurdun içine rendelenir. 1 avuç içi kadar ceviz içi de ince dövüldükten sonra yoğurdun içine katılır. 50 gr beyaz peynir ve dereotu da katıldıktan sonra yeteri kadar tuz ilave edilir ve yoğurtlu ve salatalıklı sos servise hazır hale getirilir. Akşam yemeklerinin yanında hem sos hem de meze özelliği ile oldukça lezzetli olan bu tarif, kolay ve pratik olmasından dolayı tarif defterine eklenerek sıkça yapılması gereken sos tariflerinden biridir.


Share.

About Author

Comments are closed.