Erittiğiniz Çikolata Kumlu veya Topaklı Olduysa

0

Çikolatayı kendi başınıza eritmeyi denemişseniz, görevin göründüğü kadar basit olmadığını bilirsiniz. Bir yanlış hareket ve hayallerinizdeki pürüzsüz, göz kamaştırıcı çiseleme yanmış, ufalanan bir karışıklık olabilir.

Hata # 1: Aletlerinizi Kurutmayı Unutmayın
Başlamadan önce, ekipmanınızın kesinlikle kuru olduğundan emin olun. (Çırpma teli de dahil!) Ilık ve erimiş çikolatı kumlu ve pütürlü hale getirmek için sadece bir damla su gerekir. Nem çikolata ile temas ettiğinde şekerin şurup haline gelmesine ve kakao parçacıklarının topaklanmasına neden olur. Çikolata eritmenin 5 kolay yolu

Profesyonel ipucu: Eğer erimiş çikolata su ile temas ederse tek seferde az miktarda su, eritilmiş tereyağı veya krema ekleyin ve karıştırın ya da çırpın. Bu yeniden aktive olan çikolata biraz daha az etkilidir ve tekrar sertleşmez, fakat yine de dondurmaya harika bir lezzet verir .

Hata # 2: Hızlı davranmayın
Çok fazla sıcağa çok hızlı maruz kaldığında, çikolata buzlu, grenli bir doku alır veya daha da kötüsü, tamamen yanabilir. Çikolata eritirken hatırlanması gereken şey düşük ve yavaş pişirmektir. Çikolata eritme yöntemlerinin çoğunda, herhangi bir bölümün (genellikle kenarları boyunca) aşırı ısınmasını önlemek için sık sık karıştırmak akıllıca olur.

Profesyonel ipucu: Çikolatayı elinizle parçalamak yerine, kabaca çikolatayı doğramak için birkaç dakikanızı ayırın. Eşit boyutta parçalara ayırmak çikolatanın eşit şekilde erimesini sağlar. Lezzetli çikolata sosu yapmanın püf noktası

Hata # 3: İyi Şeyler İçin Kaliteli Ürün Kullanın
Pürüzsüz bir çikolatanın sırrı kaliteli çikolatadır. Kakao yağı içeriği yüksek olanı arayın. Hangisini en çok sevdiğinizi belirlemek için iki veya üç farklı marka satın almanızı ve evde bir lezzet testi yapmanızı öneririm.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.