Ev Yapımı Turşuya Lezzet Vermenin Püf Noktaları

0

Ev yapımı turşuların kendilerinin en iyi versiyonu haline gelmesini sağlamak için yapabileceğiniz bazı ekstra şeyler var. Bazen iyi bir turşu ve harika bir turşu arasındaki fark biraz ekstra çaba gerektirir. Hızlı turşu ürünlerini harika kılan bazı ipuçları:

Kesmenizin Boyutuna Dikkat Edin
Sebzelerinizi doğrarken, sonunda ne gibi boyut ve şekil olmalarını istediğinize emin olun. Yani ne için kullanacağınız da çok önemli. Bir burgerin içine mi koyacaksınız, yoksa salatalara mı karıştıracaksınız? Burger için yumuşak, salata için sert olması gerekir. Hızlı Turşu Nasıl Yapılır?

Salatalığın Çiceklenen Dibini Kesin
Bu ipucu gerçekten yalnızca salatalıklar içindir. Bunu yapmanız halinde salatalık turşusundaki farkı göreceksiniz. Salatalık dokusunu iyileştirmenin en iyi yollarından biri çiçeklerinin uçlarını kesmektir. Bunun nedeni, bu kısmının, sebzelerin gevşeyebileceği bir enzimin depolandığı yer olmasıdır. Yani, hemen sonunu keserek, turşu dokusunun ne kadar iyi olacağını farkedeceksiniz. Turşunun Hızlı Bozulmaması İçin Ne Yapılmalı?

Ekstra Lezzet için Soğan Ekleyin
Hangi sebzeyi turşu yaparsanız yapın, soğan ektra bir lezzet katacaktır. Kırmızı, beyaz, veya sarı çeşitlerin hepsi turşuda mükemmel sonuçlar verir. Lezzeti zenginleştirir.

Birkaç Sert Haşlanmış Yumurta Atın
Turşu yaptığınız kavanozların dibine birer haşlanmış yumurta atın. Turşusunuzu servis edeceğiniz zaman sunumunuzu zenginleştirecektir. Yumurtalar, turşu yapılmak üzere düzenli kesilmiş sebzelerden daha fazla zamana ihtiyaç duymazlar. Atıştırmalık veya akşam yemeği için çok sağlıklı yöntemlerden biridir. Turşu Suyu İle Yapabileceğiniz 7 İlginç Şey

Salamura Yapmadan Önce İhtiyacınız Olanları Ölçün
Tuzlu suyunuzu kaynattıktan sonra yeterince olmadığını görmek çok sinir bozucudur. Bunun için ölçerek salamura yapımına başlayın. Böylece bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Salamura kaynayacağı ve sıvının bir kısmı buharlaşacağını unutmayın. Bunun için ölçülerinizde cesur olun. Fazla salamura kalabilir ama eksik kalması turşuyu bozar.

Salamuraya Biraz Zaman Verin
Hızlı turşu tarifinde, turşunun 24 saat içinde hazır olacağını belirttik. Ama bu süreyi daha uzun tutabilirsiniz. Zamanın uzaması turşunuza zarar vermez. Aslında, sebzeleriniz ne kadar uzun süre salamura içinde kalırsa lezzeti de o denli artar. Bir hafta boyunca buzdolabı dışında tutmak, daha sonra buzdolabına koymak çok daha iyi fikirdir. Turşu Kavanozundan Koku Nasıl Çıkarılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.