Evde Kesme Şeker Yapımı

0

Satın aldığınız kesme şekerleri evinizde yapabileceğinizi biliyor musunuz? Uğraşacağıma marketten alırım diye düşünmüş olabilirsiniz saf toz şeker bulursanız yapacağınız kesme şekerlere renklendirerek eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Gerekli malzemeler
Şeker*
Su
Boyama (isteğe bağlı)
Tatlandırıcı (isteğe bağlı)
* Saf toz şeker en iyisidir. Beyaz Şeker Yerine Kahverengi Şeker Kullanırken Dikkat

Adım 1: Birleştirme
Şekerinizi bir kabın içine dökün ve şeker nemli olana kadar su ekleyin. Düzgün, ufalanan bir doku oluşması gerekiyor. Çok sulu olursa, daha fazla şeker ekleyin. Çok kuru olursa biraz su serpin.

Adım 2: Renkli Yapın (İsteğe Bağlı)
Kesme şekerlerinizin canlı renklere sahip olmasını istiyorsanız bir damla yiyecek boyası ekleyin ve şeker ve su karışımına karıştırın. Tonu çok koyu yapmaktan kaçınmak için küçük küçük ekleyerek devam edin.

Adım 3: Bazı Lezzetleri Ekleme (İsteğe Bağlı)
Şeker küplerinize lezzet katarak, memnuniyetinizi bir üst seviyeye taşıyın. Vanilya özü, gül suyu veya limon suyu deneyebilirsiniz. İlave sıvı maddeler sulandırırsa, dokuya mükemmel olana kadar daha fazla şeker ekleyin. Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

4. Adım: Şekillerinizi Oluşturun
Şekerli karışımınızı bir kalıba yerleştirmek için bir kaşık kullanın. Küçük bir küp buz tepsisi kullanmayı deneyin veya şeker kalıbıyla eğlenceli şekiller oluşturun . Hangi kalıbı kullanırsanız kullanın, şekeri sıkıca koyduğunuza emin olun, böylece küpler şekillerini koruyacaktır. Aşırı ıslak şekeri bir hamur kazıyıcı veya fırça ile kalıpların üzerinden çıkarın.

Elinizde bir kalıbınız yoksa, karışımı bir tepsiye yarım santim kalınlığında koyun ve bıçakla kesin.

5. Adım: Kurumalarını Sağlayın
Küpleri kalıptan çıkarmadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Şekerin kıvamı, nem seviyesi ve kalıpların büyüklüğü kuruma sürelerini etkileyebilir, bu yüzden gece boyunca oda sıcaklığında bırakmalarını öneririz. Şampuanınıza Şeker Eklemelisiniz

Nasıl Kullanılır?
Bu şekerleri her türlü kullanabileceğiniz gibi kahvenize koyabilir veya bir kavanoz içinde atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz.

Şeker küpleri nasıl saklanır?
Kullanılmayan şekerlerinizi hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında iki yıla kadar saklanabilirsiniz. Yarayı Şekerle İyileştirin!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.