Evinizde Her zaman Bulunması Gereken Elma Püresi

0

Elmanın şu anda en çok bulunduğu zamanı yaşıyoruz. Alacağınız güzel elmaları her zaman kullanmak isteyebilirsiniz. Elmayı saklamanın en güzel yolu püre olarak yapmaktır. Böylece tatlılarınızda, sabah kahvaltısında keyifle sunabilirsiniz.

Hazırlayacağınız elma püresi tereyağ gibi olacaktır. Ayrıca aromatik tadı çok hoşunuza gidecektir.

En Lezzetli Elma Marmelatı Tarifi

Gerekli Malzemeler

Bir kilo Elma
1-2 tarçın çubuk (isteğe bağlı)
Şeker (isteğe bağlı)

Hindistan cevizi yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı
Elmalarınızın kabuklarını soyun ve rendeleyin. Rendelenmiş elmalarınızı ve tarcını küçük bir tencerenin içine koyun ve kısık ateşte kaynatmaya başlayın. Ocağın ateşinin en kısıkta olduğuna emin olun.

Ara sıra karıştırarak 2 ila 2 buçuk saat pişirin. Kabarcıklar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Tencere içinde elma miktarı 3 de bir oranında azaldığından kıvamı koyulaşmaya başlayacak ve rengi koyulaşacaktır. Şeker ilave edin. Bu arada istediğiniz tadı elde etmek için şeker ayarlamasını kendiniz yapın. Ocağı kapatın ve içindeki tarçın çubuklarını çıkarın. Küçük, sterilize edilmiş bir cam kavanoza aktarın. Bir hafta içinde tüketin. Ancak daha uzun süre saklamak istiyorsanız o zaman kavanozun kapağını kaynatarak hava almamasını sağlayın. Bu işlemi yaparsanız elma püresi bozulmayacaktır.

NOTLAR
Bu tarif yavaş bir ocakta yapılabilir, ancak koyu kahverengi bir görünüm olması için birkaç saat sürebilir. Tencerenin kapağı kapalı olarak pişirin ve sık sık kontrol edin.

Eğer daha fazla miktarda püre yapmak istiyorsanız o zaman pişirme süresi uzayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.