Firik Bulguru Nasıl Pişirilir?

0

Firik bulgurunu pişirmek oldukça kolaydır, her 1 parça firik bulguru için 2 parça su veya et suyu ile kapalı bir kapta buharda pişirilir. Suyla yumuşacaklar olarak firik bulguru dolgun ve yumuşak olarak 20-25 dakikada sofranıza getirmek için hazır olacaktır.

Tamamen doğal firik bulursanız, pişirmeden önce iyi bir durulama yapmalı ve sıcak suda değil soğuk suda haşlamalısınız. Firik Bulgurunun Sağlık Yararları

Doğal firik daha fazla suya ihtiyaç duyacak, 1 birim firik bulguruna 3 birim su veya et suyu ve biraz daha uzun pişirme süresi gerekir , ancak ilk kaynamaya getirildikten sonra düşük ısıda 45 dakikadan fazla sürmeyecektir.

Et veya sebzeleri içerebilen basit baharatlı tahıl yemekleri olan pilavlarda yaygın olarak kullanılır. Ayrıca lezzet dolu doyurucu bir yemek için çorba ve güveçleri ilave edilebilir.

Kinoa sevmeyenlerin yerine koyabileceği ve daha sağlıklı olan firik bulguru harika çözümdür. İstediğiniz tüm sebzeleri ve sosları ekleyebilirsiniz. Mercimekli Firik Pilavı Tarifi

Genel olarak, daha fazla protein, lif ve mikro besin, az kalori ve yağ alacağınızı bilerek, firik bulgurunu pirinç kullandığınız gibi kullanabilirsiniz . Ayrıca çok bağımlılık yapabilecek daha derin bir lezzetin tadını çıkaracaksınız.


Share.

About Author

Comments are closed.