Fırında Dışı Kıtır, İçi Yumuşak Patates Yapmanın Sırrı

0

Fırında patates, örneğin hoş bir salata gibi, tonlarca yemek için lezzetli ve harikadır. Ama şimdiye kadarki en mükemmel, en taze fırınlanmış patateslerin sırrı nedir? Onları fırında hazırlarken patateslerin etrafına gevrek bir kabuk oluşturmak zordur. Ancak bu basit adımlarla her seferinde en taze fırında patatesleri yaratabileceksiniz!

Patates türü
Öncelikle, ne tür patates kullanabileceğinizi bilmeniz gerekir. Fırında kavrulmuş patatesler için en iyisi yeni patateslerdir. Patatesleri soyun ve büyüklüğüne bağlı olarak, bunları benzer büyüklüklere getirin. Doğal Patates Suyu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Kaynatmak
Ocağa bir bardak su koyun, kaynatmasını bekleyin ve üzerine biraz tuz ekleyin. Kesilen patatesleri suya ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Patatesleri tam olarak pişirilmeden hemen önce sudan alın. Daha sonra fırına girmeleri gerekiyor, bu yüzden onlardan önce tamamen pişirmek istemezsiniz. Bunu bir patates parçasına çatal sokarak kontrol edin. Dış kısmı yumuşaksa ancak içi hala biraz sertse, mükemmeldir ve onları sıcaktan çıkarmalısınız. Suyu tencereden dökün ancak patatesleri bir süre orada bırakın. Dilimlenmiş Patates Nasıl Saklanır?

Sır
Çıtır çıtır patateslerin sırrı, pek çok insanın onları hazırlarken atladığı bir eylemde saklı. Patatesler fırına bile girmeden önce gerçekleşiyor! Bir önceki adımda, suyu tencereden tahliye ettiniz ancak patates dilimlerini burada bıraktınız. Şimdi yöntemi uygulama zamanı.. Kapağı tencerenin üzerine yerleştirin ve kabı birkaç kez kuvvetlice sallayın. Patatesin Haşlama Suyuna Turşu Suyu Ekleyin

Fırınlanmış patates
Son adımın zamanı geldi. Fırını önceden 190 ° C’ye ısıtın. Bir fırın tepsisini fırın kağıdı ile kaplayın ve üzerine bir miktar zeytinyağı serpin. Patatesleri fırın tepsisine tek kat halinde yerleştirin. Yaklaşık 30 dakika boyunca fırında pişirin. Ve bu kadar! Kendinize gelmiş geçmiş en lezzetli, çıtır çıtır fırında patates yapmış oldunuz.! Patates Kızartması Nasıl Çıtır Yapılır?


Share.

About Author

Comments are closed.