Fırında Mantı Nasıl Pişirsiniz?

0

Taze makarna ve mantıyı pişirmenin farklı yolları bulunuyor. Bizim mantı dediğiniz İtalyanların ravioliyi suda haşlayarak pişirdiğiniz gibi fırında da pişirmeniz mümkün. üstelik makarnanın kendisinde bulunan lezzet ve yararlı besin maddeleri suya karışarak atılmaz.

Mantı veya ravioli’yi fırında pişirmek için fırınızı önceden 250 derecede ısıtın.
Bir tencerede mantının veya ravioli’nin üzerine dökeceğiniz sosu hazırlayın. Sarımsak, tereyağı ve adaçayı gibi yağ bazlı sosları seçmeniz daha iyi olacaktır. Taze ravioli nasıl yapılır?

4: 1 oranını kullanarak sosu ile et suyunu karıştırın. Örneğin, her 1 fincan sos ile 1/4 su bardağı et suyunu karıştırın. Mantı piştiğinde sosu çekecek ve yoğunlaşacaktır.

Önce tepsiye sosu yayın. Ardından mantıları veya raviolileri sosun üzerine oturtun. Böylece makarnanız sosu daha iyi emecektir. Kalan sosu da makarnanın üzerine sürün. Son olarak tepsinin üzerini alüminyum folyo ile sıkıca örtün. Taze makarna hamurunu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz

Yaklaşık beş dakika boyunca fırında pişirdikten sonra üzerindeki folyoyu çıkarın. Mantıyı sosun içinde çevirin. Üç beş dakika daha fırında pişirin. Dondurulmuş ravioli veya mantı pişiriyorsanız o zaman 10 dakika pişirin.

Fırından çıkardıktan sonra yaklaşık birkaç dakika kadar tepsiyi dinlendirin. Mükemmel makarna için 9 ipucu

Servis yaparken bol bol sosundan ilave etmeyi unutmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.