Her Zaman Kusursuz ve Sulu Tavuk Göğsü Pişirmenin Sırrı

0

Tavuk göğsü pişirmenin zor bir iş olabileceğini bir çok kişi söyler. Çünkü pişirme sırasında yapılan hatalar sebebiyle genellikle kuru ve lezzetsiz olur. Sulu tavuk göğsü pişirmek için bu yöntem sadece basit değil, aynı zamanda kusursuz!

Adım 1 – Tavuk Göğsünü Ezin
Tavuk göğsünüzü bir kesme tahtasına veya temiz bir yüzeye yerleştirin ve üstüne bir parça parşömen kağıdı veya plastik kap yerleştirin. Sonra tavuğu eşit kalınlıkta ezmek için bir tokmak, su bardağı veya küçük bir kızartma tavası kullanın.

Buradaki amaç onları fazla inceltmek değildir; sadece her bir göğsün en kalın kısımlarını düzleştirmek. Çiğ Tavuk Göğüsündeki Beyaz Çizgiler Nedir?

Adım 2 – Baharatlayın
Daha sonra, tavuk göğsünü istediğiniz baharatlarla baharatlayın. İlhama ihtiyacınız varsa, basit “ ev baharatlarını deneyin !” Sadece tuz, taze çekilmiş karabiber, soğan tozu, sarımsak tozu ve kurutulmuş maydanoz kullanabilirsiniz.

Adım 3 – Pişirin
Kızartma tavanızı orta ateşte ısıtın. Paslanmaz çelik tavalar “kuru” olarak ısıtılabilir, ancak yapışmaz tavaların sağlıksız dumanları önlemek için en baştan yağa ihtiyacı vardır.

Tava sıcakken bir kaç yemek kaşığı yağ ekleyin. Tavanın tabanını kaplamak için etrafında döndürün ve ısıyı orta seviyeye düşürün.

Tavaya tavuk göğsünü ekleyin ve bir tarafın renk değiştirmesi için 1 dakika kadar pişirin. Sonra göğüsleri ters çevirin, ocağı kısın ve tavayı kapakla kapatın.

Tavuğun üstü kapalı tavada 10 dakika boyunca pişirmesine izin verin. 10 dakika sonra tavayı ateşten alın. Pişirme işleminin bitmesi için 10 dakika daha bekleyin ve kapağı açmayın! Tavuk Göğüs Etinin Yumuşak Olması İçin

Adım 4 – Pişmeyi kontrol edin
Bu noktada, tavuk göğsünüz mükemmel şekilde pişirilmelidir! Ortada pembe renk kalmamasına dikkat edin ve kesinlikle pişmiş olduğundan emin olmak istiyorsanız, bir termometre kullanın. Tavuk 165 ° F’ta olmalıdır.

Nemli ve yumuşak tavuk göğsünüzü dilimleyin ve istediğiniz şekilde yiyin! Neden Çiğ Tavuk Yıkanmamalı?

İpucu: Salamura Deneyin!
Bir dahaki sefere bir tavuk ya da herhangi bir et parçası pişireceğiniz zaman ilk önce onu tuzlamayı deneyin! Bu etin dokusunu artırır.

Basit bir tuzlu su yapmak için, 1 litre ılık suya yaklaşık 1/4 su bardağı tuz ekleyin. Eti ekleyin, kabı buzdolabına koyun ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Buzlu Tavuğu Çözdürmenin Yöntemi

Ancak, 15 dakika süren bekleme bile yeterli olabilir. Ancak etini kesinlikle 2 saatten fazla tuzlu suyun içinde bekletmeyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.