Hindistan Cevizi Yağı İle Pişirme: Bilmeniz gerekenler

0

Hindistan cevizi yağını muhtfağınızda her zaman bulundurursanız pişirmelerinizde kullanmanın keyfine varabilirsiniz. Kesinlikle bu kokulu yağı kek ve kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz. Ancak hindistan cevizi yağı ile pişirme yapacaksanız bilmeniz gereken bazı noktalar vardır.

1. Hindistan cevizi yağı erime noktası 30 derecedir
Diğer yağlardan farklı olarak, hindistancevizi yağı sıvı veya katı olabilir. Nasıl saklandığına bağlıdır. 30 derecenin altında saklandığında katılaşır, yüksek sıcaklıkta ise sıvı hale gelir. Hindistan Cevizi Yağından Deodorant Yapın

2. Diğer yağlar için Hindistan cevizi yağı 1’e 1 ikame edilebilir
Pişirme söz konusu olduğunda, hindistancevizi yağı tereyağı, zeytinyağı, kanola yağı ve diğer bitkisel yağların yerine kullanılabilir. Tariflerinizde ne kadar yağ deniliyorsa, hindistan cevizi yağını da o miktarda kullanabilirsiniz.

3. Hindistan cevizi yağının katı haline tereyağına en çok benzeyen halidir 
Tereyağını hindistancevizi yağı ile değiştirirken, katı, oda sıcaklığında hindistancevizi yağı kullanın. Pastalarda bu özellikle çok önemlidir.Bir Kaşık Hindistan Cevizi Yağı Yerseniz Değişecek 22 Şey

4. Hindistan cevizi yağı ile pişirirken oda sıcaklığında malzemeler kullanmanız gerekir.
Soğuk malzemelerle karıştırıldığında, sıvı hindistancevizi yakalar ve pıhtılaşma eğilimi gösterir. Bunun olmasını önlemenin en iyi yolu, malzemeleri birlikte karıştırmadan önce süt ve yumurta gibi diğer malzemeleri oda sıcaklığına getirmektir.

5. Hindistancevizi yağı, fırın tepsilerini yağlamak için de kullanılabilir
Hindistan cevizi yağı nispeten yüksek bir duman noktasına sahip olduğundan, kek tavaları, çörek tepsileri ve fırın yemeklerini yağlamak için de kullanılabilir. Tepsilerin yüzeylerini yağlamak için kağıt bir havlu kullanabilirsiniz. Hindistan Cevizi Yağından Diş Macunu Nasıl Yapılır?

6. Hindistan cevizi yağının tadını ayarlamak isteğe bağlıdır
Hindistan cevizi yağı ile pişirme hakkında harika şey, Hindistan cevizi lezzetini kontrol edebilmenizdir. Her şey kişisel tercihinize bağlı olarak kullandığınız türe bağlı.

Saf hindistan cevizi yağı, taze hindistan cevizinden elde edilir, az miktarda işleme tabi tutulur ve hindistan cevizinin belirgin kokusunu ve tadını korur. Hindistan Cevizi Yağını Çocuğunuz Üzerinde 12 Alanda Kullanabilirsiniz
Rafine hindistancevizi yağı, kurutulmuş hindistan cevizinin etinden ekstrakte edilir. Bu tür hindistancevizi yağları, hindistancevizi kokusunu ve lezzetini ortadan kaldıran yüksek ısı işleme tabi tutulur.
Hangisi kullanmak istediğiniz tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Zeytinyağı Mı, Hindistan Cevizi Yağı Mı?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.