Ispanak Dondurulabilir Mi?

0

Ispanak kesinlikle dondurulabilir ve birkaç gün içinde yiyebileceğinizden daha fazla ıspanak varsa mükemmel bir seçim olabilir.

Yapraklı yeşilliklerin dondurulması, besin içeriğini buzdolabında bırakmaktan daha iyi koruyacak ve ıspanak dondurucunuzda 6 ay ila bir yıl kalabilecektir. Ispanak Sağlıklı Nasıl Pişirilir?

Çözüldükten sonra yapraklar artık sert ve taze olmayacaktır, bu nedenle salata izin bu yeşillikleri saklamak ideal bir yol değildir. Ancak, ıspanakınızı gelecekte pişirmeyi planlıyorsanız taze ıspanak için mükemmel bir çözümdür.

Gerçekten bahçe ıspanağı alıyorsanız tüm kirleri temizlediğinizden emin olmak için yaprakları birkaç kez yıkayın.

Haşlama, ıspanağınızı genellikle 2 dakika gibi çok kısa bir süre buharda pişirmek ve sonra pişirme işlemini durdurmak için hemen bir buz banyosuna yerleştirmek anlamına gelir. Zararlı bakterileri öldürmek istiyorsunuz, ama aslında ıspanağı pişirmiyorsunuz. Çok Fazla Ispanak Tüketmenin Yan Etkileri

Ispanak haşlandıktan sonra, dondurmadan önce tüm suyu boşaltmak çok önemlidir. Donmuş su ıspanağınızın yapısına zarar verir, bu yüzden önce iyice kurutmazsanız buzunu çözdüğünde yosun gibi olabilir. Bir salata döndürücü kullanabilir ve / veya bir havlu veya kağıt havlu ile dikkatlice kurutabilirsiniz.

Dondurucu için güvenli bir kilitli torba kullanmak muhtemelen ıspanağı dondurmanın en kolay yoludur.

İşin püf noktası, havanın yapraklar arasında gizlenebileceği alan miktarını azaltmak için yaprakları mümkün olduğunca toplayabilmektir. Bir torba kullanıyorsanız, kapatırken havayı daha da sıkabilirsiniz. İyi yapılırsa, ıspanak bir yıl taze kalır. Çok farklı ıspanak tarifleri için tıklayın


Share.

About Author

Comments are closed.