Ispanak Sağlıklı Nasıl Pişirilir?

0

Diğer koyu yeşil yapraklı sebzelerde olduğu gibi ıspanak da bir beslenme merkezidir. Tüm pişirme yöntemleri bir miktar besin değerini yok ettiğinden, besin alımını en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu, taze ıspanağı çiğ yemektir. Uygun olmadığında, ıspanağı pişirmek için kullanılan suyu ve pişirme süresini en aza indirerek besin değerinin çoğunu koruyun. Taze ıspanak pişirirken tüm antioksidanları, vitaminleri ve mineralleri muhafaza etmenin en iyi yolu ocakta buharda pişirmektir. Çok Fazla Ispanak Tüketmenin Yan Etkileri

Büyük bir kabı soğuk suyla doldurun ve yaprakları yıkamak için ıspanağı içine daldırın. Ispanağı yavaşça su içinde hareket ettirin, sonra süzün. Suda hiçbir kir veya kalıntı birikmediği sürece tekrarlayın.

Bir tencerede, orta-yüksek ateşte su kaynatın. Tencereye bir buharlama sepeti yerleştirin ve suyla temas etmediğinden emin olun; eğer öyleyse, gerektiği kadar su dökün.

Kaynamaya devam etmek için ısıyı gerektiği kadar orta veya orta-düşük seviyeye indirin. Taze ıspanağı buğulama kabağına yerleştirin. Tencereyi kapat.

Ispanağı yaklaşık 2 dakika buharda pişirin. Bir tabak veya kaseye aktarın.

Ispanağı tatlandırın. Tadı arttırmak için biraz tuz ve karabiber serpin. Sarımsak, fesleğen, zerdeçal veya diğer taze otlar ve baharatlar ekstra lezzet ve sağlık yararları sağlar. Değişik ıspanak tariflerini okumak için tıklayın


Share.

About Author

Comments are closed.