Izgara Lahana Tarifi

0

Lahana ızgarası, lahanayı pişirmenin devrim niteliğindeki yeni yoludur. Lahana, pek çok lezzetli yemeğin yıldızı olmasına rağmen, zayıf bir sebzedir. Lahanayı, turşu, salata veya yemek olarak olarak kullanabilirsiniz. Peki lahanayı ızgara yapmayı hiç denediniz mi?

Izgara Lahana Nasıl Yapılır?
Izgara lahana yapmak kolaydır. Bu güzel sebzeye, neredeyse herkesin takdir edebileceği çılgınca bir lezzet verir. Diyetinize daha fazla sebze sokmak için hızlı ve akıllı bir yoldur ve hazırlamak basit. Lahana suyu hangi organları besler?

İhtiyacınız olacak malzemeler:
1 orta baş lahana
1/3 su bardağı tereyağı, yumuşatılmış
1/4 su bardağı doğranmış soğan
1/2 çay kaşığı sarımsak tuzu
1/4 çay kaşığı biber

Adım 1: Kesme ve hazırlama
Lahanızı sekize kesin. Lahana dilimlerini önce yağlı kağıt ardından folyo üzerine koyun. Lahana dilimleri üzerine bol miktarda tereyağı sürün, ardından soğan, sarımsak tuzu ve karabiber serpin. Ayrıca en sevdiğiniz baharatları da ilave edebilirsiniz. Pişerken lahana kokusunu önleyebilirsiniz

Adım 2: Izgaraya koyun
Folyoyu lahana etrafına sıkı bir şekilde sarın. Izgaraya veya fırına koyun. Üstü kapalı olarak orta ateşte yaklaşık 20 dakika veya lahana yumuşayana kadar ızgara yapın. Hazır olduktan sonra, folyoyu dikkatlice açın ve tüm buharın çıkmasına izin verin. Tabağa koyup servis yapmadan önce lahana dilimleri bir dakika boyunca bekletin.

Neden Lahanızı Izgaraya Koymalısınız?
Izgara yanarken ince duman lahanaya ayrı bir lezzet verir. Lahanaya karamelize olmuş gibi tat katar.

Lahanızı ızgara yaparak, bu mütevazi sebzeden büyük bir lezzet elde edersiniz. Lahana çorbası diyeti hakkında bilmeniz gerekenler


Share.

About Author

Comments are closed.