Kabak Spagetti Yapmak İster misiniz?

0

Makarna seviyorsunuz ama diyette olduğunuz için yemek istemiyor olabilirsiniz. Peki makarnayı kabakla yer değiştirmeye ne dersiniz? Bir çok mutfak eşyası satan mağazadan kabak gibi sebzeleri kesen sprial dilimleyici alabilirsiniz. Ardından kabak spagetti yapmaya başlayabilirsiniz.

Kabakları sprial dilimleyiciden geçirin. Aynı spagetti gibi bir görünüm olacaktır. Şimdi, önemli soru şu: Nasıl pişireceksiniz? Makarnanın aksine, neyse ki kaynatılmak için bir tencere suya ihtiyacınız yok. Bunun yerine, vejetaryen “makarnayı” normal ocakta soteleneceksiniz. Vejetaryen misiniz, vegan mı?

kabak-spagetti2

Kabak spagettiyi pişirmenin en iyi yolun bir veya iki çorba kaşığı yağın (zeytin yağı veya hindistancevizi yağı gibi) orta ateşte bir tava içinde ısıtılması ve kabak ile tuz ve biraz biberle sotelenmesidir. Yaklaşık beş dakika sonra, kabaklar biraz yumuşacık olacak, ancak çok da değil. Geleneksel makarnanın al dente dokusuna benzeyecekler. Chia, keten ve kenevir tohumları arasındaki farkı biliyor musunuz?

Ve bu kadar! Isıyı kapatabilir ve kabak spagettinizi tercihinize göre hazırlanmış tam bir yemek haline dönüştürebilirsiniz. Ev yapımı bolonez sos, fesleğen pesto ve parmesan peyniri gibi ilavelerle istediğiniz lezzeti verebilirsiniz. Makarna yerine bu lezzetli alternatifi birkaç denemeden sonra damak tadınıza en uygun hale getirebilirsiniz. Et yerine mercimek nasıl kullanılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.