Kahve Kremasını Evde Kendiniz Yapabilirsiniz

0

Kahve en çok tüketttiğimiz içeceklerden biridir. Sabahları kremalı kahve mükemmel olur. Kahvenizi kremalı seviyor ve toz halinde kullanıyorsanız, kremayla birlikte koruyucular aldığınızı da unutmayın. Bunun için size evde kolaylıkla yapabileceğiniz kahve kreması tarifini vereceğiz. Kahve kreması genellikle buzdolabında yaklaşık 7 gün koruyabilirsiniz. Böylelikle bir hafta boyunca hazırlık yapmadan kullanabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

1 su bardağı süt

1 su bardağı krema

¼ fincan saf akçaağaç şurubu veya bir tatlı kaşığı bal

1-2 çay kaşığı saf vanilya özü ( ev yapımı )

Yapılışı

Uzun boylu bir kaseye malzemeleri dökün. El blenderi kullanarak 30 saniye boyunca tüm malzemeyi karıştırın. Uzun süre karıştırmanız önemlidir. Çünkü karışımın kıvam alması gerekir. Eğer kısa süre karıştırırsanız kıvam almaz. Eğer el blenderiniz yoksa o zaman karışımı eller hızlı bir şekilde kıvam alıncaya kadar çırpın.

Ardından krema hazır olduğunda bir cam kavanozun içine koyun. Üzerine üretim tarihini yazın. Çünkü 7 günden daha uzun kullanmayın. Buzdolabında saklayın. Buzdolabında malzemelerin birbirinden ayrıldığını görürseniz, kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Bu işlemi yaparken doğal süt kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Ama bulamazsanız pastörize sütle de yapabilirsiniz. Eğer iyi bir krema bulamıyorsanız, hindistan cevizi sütü de kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.