Kalan Pilavı Yeni Yapılmış Gibi Isıtabilirsiniz

0

Pilav yaptıktan sonra hemen yemek en lezzetli halidir. Ancak genellikle pilav biraz çok yapılır ve daha sonraki gün de yenmesi için. Ancak o zaman da pilav ilk yapıldığı andaki lezzetinde olmaz. Aslında pilav piştikten 12 saat sonra kuru ve yapışkan bir hal alır. Pilavı ilk yapıldığı andaki haline dönüştürmek mümkündür. İşte bu yazımızda size pilavı yeniden canlandırmanın yöntemlerini anlatacağız.

Mikrodalga yeniden ısıtın: Bir fincan pirinç için bir kaç yemek kaşığı et suyu veya su ilave edin. Pirinçi ısıtacağınız kabın üzerini de kapatın. Böylece yeniden ısıtılan pilav, dumanı tüterek ilk pişirdiğiniz andaki gibi kabarık ve tane tane olur.

-Karıştırma Yöntemi:Büyük bir wok veya sote tavasının içine kanola ya da fındık yağı ilave edin. Yağ ısındıktan sonra kalan pilavınızı içine koyun. Kahta bir taşıkla topaklanan pilavınızı karıştırın. Kısa bir süre sonra tüm topakların kaybolduğunu göreceksiniz.

Buharda ısıtın: Buharlı bir sos tenceresinin içine birkaç kaşık tereyağ ve bir kaç kaşık et suyu ilave edin. Ardından kalan pilavınızı da içine dökün. Buharlı tencerenin üzerini kapatın. Çok ksık ateşte buharda pilavın yeniden demlenmesini sağlayın. Pirinçler iyice ısınıncaya kadar bekleyin. Bu arada arada sırada kapağı açarak pilavı karıştırabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.