Karpuzlu Karamel Sos Nasıl Yapılır?

0

Karpuz artık pazarlarda yerini almaya başladı. karamel sos seviyor ve kullanıyorsanız, isterseniz karpuzlu karamel sos hazırlayabilirsiniz. Bu değişik lezzeti çok seveceksiniz. Karamel Sos Nasıl Yapılır?

Geleneksel karamelli sos yapmak iki maddeye ihtiyaç duyulur: Şeker ve su. Şeker burada doğal olmakla birlikte, bunlar temelde karpuzdaki ana maddelerdir. Evde Karpuz Nasıl Yetiştirilir?

Tadı nasıl?
Bu sos, geleneksel karamel gibi aynıdır, hafif bir karpuz lezzeti olur, yavaş pişirilmesi halinde karpuzun parlak kırmızı tonu sosa geçer. Hatta size son derece olgunlaşmış bir yaz domatesini hatırlatabilir.

Karpuzlu karamel sosunu yemenin birkaç yolu var: Dondurma, pasta hatta peynirli keklere kadar her şeyin üzerine koyabilirsiniz. Çok, tuzlu yemekler ile istediğiniz bir akşam yemeğinin üzerine sos olarak da kullanabilirsiniz. Yaz Günlerine Özel Karpuz Pastası Tarifi

Gerekli Malzemeler

100 gr karpuz suyu
1/2 kap granüle şeker

Orta tencerede karpuz suyunu kaynatın. Yaklaşık 30 dakika 2/3 bardak suya düşene kadar pişirin. Pişirken, karpuz suyu ve şekeri ayrılır ve sıvı sonunda hafifçe kalınlaşmaya başlar. 4 Farklı Karpuz Kesme Taktiği

Şekeri ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Karamel kalınlaşana kadar 10 ila 12 dakika pişirmeye devam edin. Tencereyi ısıdan alın ve kullanmadan önce soğutun. Hepsini hemen yemiyorsanız, buzdolabında kapalı bir kavanozda bir hafta kadar saklayın. Karpuz Nasıl Seçilir?


Share.

About Author

Comments are closed.