Kerevizli Tuz Tarifi

0

Yemek pişirirken farklı baharatları kullanmayı seviyorsanız, kerevizli tuz tarifini de seveceksiniz. Özellikle kereviz kokusundan hoşlananlar için mükemmel bir seçim olabilir.

Aslında yemeklere ilave ettiğiniz çeşniler, farklı sebzelerin tuzla birleştirilmesinden oluşuyor. Kerevizi Filizlendirip Yapraklarını Kullanın

Tuz seçimi

İstediğiniz herhangi bir tuzu kullanabilirsiniz. Bizim tercihimin Pembe Himalaya Tuzu oldu. Doğal bir tuz olmasının yanı sıra, demir içerir ve günde ihtiyacınız olan miktarı az miktarda sağlar.

Kereviz

Tarif için kereviz tohumu kullandık. Organik ürün satan yerlerde rahatlıkla kereviz tohumu bulabilirsiniz. Ama isterseniz kerevizin yapraklarını kurutarak da tohum yerine bunu kullanabilirsiniz. Kerevizi Evinizden Eksik Etmeyin

İçindekiler

İsteğinize göre ¼ fincan tuz
¼ fincan kerevizi tohumu (veya kurutulmuş yapraklar veya ikisini birden)

Süreç

Bunların her ikisini de bir kahve değirmeni veya baharat öğütücüsüne yerleştirin ve öğütün. İsterseniz çorbalara isterseniz yemeklere serpin. Çok ince olmasını istemiyorsanız, bir havanda döverek karıştırabilir ve yemeklerinize kaşıkla ilave edebilirsiniz. Kerevizin Güzelliğinize Olan Faydalarını Biliyor Musunuz?

İstediğiniz tutarlılığa ulaştığında bir baharat kavanozunun içine koyun. İstediğiniz zaman kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.