Kışın Aldığınız Domatesleri Lezzetlendirme Yöntemi

0

Yaz aylarında aldığımız domateslerin lezzeti gerçekten bir başka oluyor. Kış aylarında ise domateslerin ne rengi ne de lezzetli damak tadımıza hitap etmiyor. Ancak kışın yine de domates yemek istiyorsan bunların lezzetlendirmenin bir yöntemi var.

Yavaş kavurma, sadece domateslerin lezzetini yoğunlaştırmak ve karamelize etmekle kalmaz, aynı zamanda etlerinin daha dolgun olmasını sağlar. Kuru domates nasıl yapılır ve nasıl saklanır?

Kavrulmuş domatesleri çok yönlü kullanabilirsiniz. Makarnaya veya salataya koymak, sandviç yapmak ya da lezzetli bir garnitür olarak kullanmak için mükemmeldir

Kışın Domateslerin Keyfini Çıkarın!
Bu yöntem çok basit! Lezzetli kokan koyu renkli, sert domateslerle başlayın. 🙂 Evde domates yetiştirmenin en kolay yolu

Domatesleri yıkayın ve çeyrek olarak kesin. Onları bir silikon pişirme matı veya fırın tepsisine koyun ve zeytinyağıyla ezin ve tuz, karabiber ve biraz taze kekik serpin. Kış için domates nasıl hazırlanır?

Domateslerinizi 1 buçuk ila 2 saat boyunca 350 derecelik bir fırına koyun. Domateslerin koyu kırmızı olmasını ve birazcık kömürleşmesini istiyoruz. Domatesler pişirdikçe, besinler ve tatlar yoğunlaştığından, daha lezzetli ve daha sağlıklı bir domates elde edersiniz ! Ayrıca mutfağınız pişirirken harika bir koku duyacaksınız.

Kavrulmuş domateslerinizi buzdolabında, hava geçirmez bir kapta saklayın. Buzdolabında bir hafta kalırlar ve onları da dondurabilirsiniz. Domates suyunun sağlık yararlarını biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.